• Beszámolók
  • Rendezvények

„Ha valamelyik barátom, családtagom, vagy akár egy ember az utcáról megkérdezné tőlem hogy mi volt életem egyik legboldogabb időszaka, akkor gondolkodás nélkül rávágnám, hogy az az egy hét, amit Spanyolországban töltöttem. … Iskolánk 18 diákja és kísérőtanáraik február 19. és 26. között Spanyolországban jártak, a Tudelában (Észak-Spanyolország, Navarra) található Xavéri Szt. Ferencről elnevezett jezsuita középiskola vendégeként. A projekt során a két középiskola diákjai közösen oldottak meg feladatokat, együtt töltötték a szabad idejüket és ismerkedtek a környék nevezetességeivel. Tették mindezt angolul, és így nemcsak barátságok születtek és számtalan élménnyel gazdagodtak a résztvevők, hanem nagyon sokat fejlődtek a kommunikáció, a problémamegoldás és társas készségek terén is. Szeretettel várjuk vissza a spanyol diákokat március végén!

Ahogy kisütött a Nap és eljött a tavasz, 17 szülővel Sarudra mentünk, hogy egy hétvégét eltöltsünk együtt az Úrral és egymással. A szülők maguk kérték, hogy legyen ilyen „Kurtabérc szülőknek”. Meghívtuk hát őket és Istent. Íme néhány beszámoló az eseményekről:

„Nagyon vártam ezt a lelkigyakorlatot. A külső körülmények ideálisak voltak. A téma: Boldogság...

Utolsó módosítás dátuma péntek, 24 március 2017 14:44

A Gulág Emléktúra programsorozat tíz Kárpát-medencei városba jutott el. (Kolozsvár, Szepsi, Pécs, Debrecen, Szerencs, Miskolc, Munkács, Szeged, Budapest, Bécs). 2200 cserkészt, diákot, fiatal felnőttet és tanárt sikerült bevonnunk. Miskolcon 300 fő vett részt a Gulág Emléktúrán. A záróprogramon, Budapesten 220 fő vett részt. Iskolánkat 25 cserkész képviselte a záróprogramon.
A kisfilm és a gyerekek rövid beszámolói magukért beszélnek! Gulág Emléktúra programsorozat záró kisfilm - Hosszabb változatGulág Emléktúra programsorozat záró kisfilm - rövidebb változat

Utolsó módosítás dátuma hétfő, 13 március 2017 14:57

Two teachers and ten students from the Wah Yan College visited our school on 1st February, 2017, to spend a day with us. The students of the prestigeous, 107 year-old Hong Kong-based Jesuit school for boys spent 8 days in Hungary, with musical workshop activities in the Hungarian Academy of Music, and to our great joy, they were able to insert a one-day visit to Miskolc in their busy schedule.
Dr. Lesley Ka-Hei CHAN, head of the Music Department of the School

Utolsó módosítás dátuma hétfő, 27 február 2017 08:43