• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Nem annyira kirándulás, hanem igazi zarándoklat - a 11. c Rómában

Nem annyira kirándulás, hanem igazi zarándoklat - a 11. c Rómában

Róma? Fórum, forgatag, antik tégla romok.
Járművek dudálnak, fékeznek detektorok.
Obeliszk, bazilika, barokk a négyzeten.
És csodák, szent helyek, hol a lélek megpihen. (LB)  Rómát meglátogatni mindenki...

számára egy életre szóló élmény és a monumentalitás szemkápráztató csodái minden zarándok szívét megmelengetik. Ha pedig az osztályoddal látogathatod meg ezeket a helyeket, egészen különös varázsa lesz utadnak.

Jártunk a Colosseumban, a Lateráni Bazilikában, imádkozhattunk a Szent Lépcsőn. Megcsodálhattuk Róma városát a Szent Péter Bazilika kupolájából, majd nagy szintugrással a hosszú kilométereken át húzódó föld alatti katakombákban jártunk. Velencében vízen jártunk, Assisiben kis umbriai utcácskákban sétálhattunk. A temérdek élményt jókedv, mosoly, érdeklődés kísérte. Osztályunk, úgy gondolom, nagyon jól szerepelt a türelmesség kérdésében is.
Azt hiszem mindnyájan elmondhatjuk, hogy nagyon sok új dolgot tudtunk meg egymásról, hatalmas élményben volt részünk Velencében, Rómában és Assisiben és nem annyira kirándulás, inkább igazi zarándoklat lehetett számunkra a sok imával és énekléssel.

Köszönjük az élményt! (Kardos Eszter)

Last modified on Tuesday, 14 May 2019 07:38