• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Miben más a német és a magyar? Klisék, etikett, iskolai protokoll – német vendégek iskolánkban

Miben más a német és a magyar? Klisék, etikett, iskolai protokoll – német vendégek iskolánkban

Iskolánk második éve vesz részt a hamburgi Sankt Ansgar egykori jezsuita iskolával szervezett cserekapcsolatban. Idén májusban 10 német diák látogatott egy hétre hozzánk, akikkel tanulóink német nyelvű projekten vettek részt. A projekt témája a német és a magyar kultúra közötti különbségek, klisék, etikett és iskolai protokoll. A német kísérő tanárok egy rövid coaching ízelítőt is tartottak. Végül közös budapesti kirándulásra mentünk vendégeinkkel. Diákjainkkal szeptemberben folytatjuk a megkezdett témák feldolgozását, és majd mi utazunk Hamburgba. Köszönjük, a családok vendégszeretetét, akik elszállásolták a hamburgi diákokat!