• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Tartsátok a szemeteket Jézuson! - A jubileumi hét nyitó szentmiséje

Tartsátok a szemeteket Jézuson! - A jubileumi hét nyitó szentmiséje

A gimnázium 25 éves jubileumi hetét megnyitó közös áhítaton P. Horváth Ferenc SJ arra hívta a diákokat és a nevelőtestületet, hogy ünnepeljenek, ahogyan Izrael népe minden jubileumi évben, és mindig tekintsenek Jézusra. Az evangélium arról szólt, hogy Péter elindult a hullámzó vízen Jézus felé, de amikor nem Jézusra, hanem a hullámokra figyelt, elkezdett süllyedni, megijedt, és felkiáltott: Ments meg Uram! "Ti ne a hullámokra nézzetek, ne a problémákra és a nehézségekre, hanem tartsátok a szemeteket Jézuson. Ha ezen a jubileumi héten időnként megszólalnak a kürtök, mindig erre gondoljatok: ünnepre hívunk benneteket és arra, hogy ragaszkodjatok Jézushoz!" 

Last modified on Monday, 21 October 2019 10:46