• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Adni öröm - karácsonyi adománygyűjtő akcióban a jezsusok

Adni öröm - karácsonyi adománygyűjtő akcióban a jezsusok

Ebben az évben is lehetőségünk van bekapcsolódni a Máltai Szeretetszolgálat ADNI ÖRÖM akciójába december 14-19 között. Az iskolához közeli két SPAR üzletben (Fényi Gyula téri és Klapka utcai) vállalnak diákjaink szolgálatot. Az összegyűjtött adományok csomagolása és kihordása az Avason élő rászorulóknak december 20-án délelőtt lesz. Az Adni öröm akcióról további részleteket IDE KATTINTVA találunk. „Bármennyire is vannak szükségleteink,...

„Bármennyire is vannak szükségleteink, mégis sokkal többen élnek a környezetünkben, akik rászorulók, és akik felé van felelősségünk. A gyerekek a jövő nemzedék, nem mindegy, hogy milyen érzékenységgel alakítják ki a személyiségüket és képüket a társadalomról. Ők fogják eldönteni, hogy a jövő társadalma Magyarországon milyen mértékben lesz a szegényekkel és rászorulókkal törődő társadalom. Ez a képesség nem a sok tudás, vagy a kiváló tanulmányi eredmény következménye. A megélt tapasztalat teszi a szívet érzővé, az embert társadalmilag is érzékennyé. A jezsuita gimnáziumban, jezsuita iskolaként a létjogosultságunkat abból nyerjük, hogy törődünk az emberekkel: hitre, szociális érzékenységre és a teremtett világ megóvására neveljük a gyerekeket. Amíg ezeket a célokat követjük, jó úton haladunk, jót teszünk a gyerekeknek és a társadalomnak - értéket teremtünk, az emberséget, az emberi kiválóságot szolgáljuk. Ezzel az alappal lesz valódi érték a tanulmányi kiválóság.” (Részlet P. Holczinger Ferenc SJ buzdító leveléből)

Last modified on Thursday, 14 December 2017 13:18