• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • A Delfti Jezsuita Gimnázium kórusának látogatása

A Delfti Jezsuita Gimnázium kórusának látogatása

Hollandia egyetlen jezsuita gimnáziumának kórusa és zenekara magyar-lengyel turnéja során, P. Holczinger Ferenc SJ igazgató atya meghívására hozzánk is ellátogatott. Február 24-27 ig tartó programjuk a rövid idő és a szubarktikus hideg ellenére – amelyet egyébként jobban bírtak, mint a magyarok – igen gazdag volt: Megnézték az iskolát, részt vettek órákon, hangversenyt adtak a Jezsuita templomban,közösen a MAGIS kórussal,

körülnéztek Miskolcon, meglátogatták a Diósgyőri Várat, a pancsoltak a Barlangfürdőben. Jezsus diákok családjainak otthonaiban szálltak meg, és nagyon élvezték a magyar ételeket és a vendégszeretetet. „Nálunk három holland diák volt elszállásolva, de három magyar énekkaros is hozzánk csapódott, úgyhogy tízen ültük körül az asztalt,” mesélte az egyik vendéglátó. „Mindenki nagyon élvezte a közös estéket. Olyan, mintha mindig is ismertük volna egymást.” Az egyik holland tanárnő elmondta, hogy a holland diákok hosszasan áradoztak a magyar családok kedvességéről, meg hogy otthon érzik magukat itt, és milyen jókat esznek, amikor beszámoltak a szüleiknek esténként telefonon. „Olyan jó ez a találkozás, ahogy elnézem a gyerekeket, a magyar diákok is, mintha a sajátjaink lennének,” mondta az egyik holland tanárnő. A magyar diákok elsősorban azon álmélkodtak, ahogy ez a nagy csoport összeállt. „Annyira jó látni, ahogy a diákok és tanárok együtt énekelnek, és ez a zenekar még impozánsabbá teszi a produkciót,” mondta az egyik Magis kórusos lány. „Élveztük a koncertet. Könnyed, örömteli, picit sem görcsös, látszik rajtuk, hogy mindenki élvezi.” A holland kórus búcsúzóul egy gitárt ajándékozott a Magisnak. Iskoláink hosszú távú együttműködést terveznek, mely a közös zenélésen és éneklésen kívül más közös programokra és projektekre is kiterjed majd. A holland csoport Krakkó felé utazott tovább.

Last modified on Thursday, 01 March 2018 12:59