• Beszámolók
  • Projektek

Megszoktuk már, hogy októberben egyszer csak megjelenik a gumiudvaron (Gummihof) egy csapat német diák, körülöttük pedig mi kilencedikeseink cirkálnak. Egy héten át ők - a német gyerekek és tanáraik - is élvezhetik a Loyola Étterem specialitásait, méghozzá soron kívül. Az első napokban a nemzetek szinte teljesen elkülönülve pusmognak, nevetgélnek, és bizony (de persze csak a németek!) mobiltelefont nyomkodnak. A második naptól egyre kevesebb a mobilnyomkodás, és egyre jobban elhalványul a demarkációs vonal is a német-magyar csoport között. A harmadik naptól vegyes csoportokban, nevetgélve, főleg angolul, de ahol bátrabb, illetve multilingual jezsusok vannak, ott németül is folyik a terefere. A programok:

Last modified on Friday, 05 January 2018 12:33

A projekt folytatása az előző két évben megvalósított sikeres projektnek, amelynek témája a biotechnológiai módszerrel előállított üzemanyagok, megújuló energiaforrások voltak. A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium diákcsoportja részt vesz 2017 - 2019 között az Erasmus+ Projekt keretében az Európai Unió által finanszírozott nemzetközi biotechnológiai projektben. A projekt címe:"European Challenges in Sustainability by Biotechnology" Az Erasmus+ projektben a 2017-2018-as és a 2018-2019-es tanévben 9 partneriskola vesz részt 8 országból. A résztvevők:

Last modified on Friday, 05 January 2018 12:36

„Ha valamelyik barátom, családtagom, vagy akár egy ember az utcáról megkérdezné tőlem hogy mi volt életem egyik legboldogabb időszaka, akkor gondolkodás nélkül rávágnám, hogy az az egy hét, amit Spanyolországban töltöttem. … Iskolánk 18 diákja és kísérőtanáraik február 19. és 26. között Spanyolországban jártak, a Tudelában (Észak-Spanyolország, Navarra) található Xavéri Szt. Ferencről elnevezett jezsuita középiskola vendégeként. A projekt során a két középiskola diákjai közösen oldottak meg feladatokat, együtt töltötték a szabad idejüket és ismerkedtek a környék nevezetességeivel. Tették mindezt angolul, és így nemcsak barátságok születtek és számtalan élménnyel gazdagodtak a résztvevők, hanem nagyon sokat fejlődtek a kommunikáció, a problémamegoldás és társas készségek terén is. Szeretettel várjuk vissza a spanyol diákokat március végén!

Last modified on Monday, 03 April 2017 09:49
Wednesday, 15 February 2017 11:08

Erasmus+ Biotechnológiai Projekt

2017. február 5 és 11-e között zajlott a projekttalálkozó Miskolcon, a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégiumban. Tíz iskolából18 tanár és 21 diák dolgozott együtt egy héten át. A vendéglátó, magyar csapatot Dr. Velkey László vezette. Előkészítettük a brno-i tanár-diák találkozót, melynek témája a témakör etikai kérdéseinek megvitatása lesz. Brnoban 2017. mácius 30. és április 8. között diákjaink is mentorok lesznek. Végül a projekt 2017. június 24-30. között Athénban fejeződik be, ahol a résztvevők értékelik a két év munkáját, és elkészítik a projekt zárójelentését. A Minap.hu beszámolója. (11:03-nál kezdődik). Fényképes beszámoló megtekinthető ITT.

Last modified on Tuesday, 21 February 2017 11:04