• Beszámolók
  • Projektek

Iskolánk első alkalommal vesz részt főpályázóként Erasmus stratégiai partnerség projektben, három másik országgal, Dániával, Lengyelországgal és Spanyolországgal együtt. Dániát a thistedi gimnázium képviseli, Spanyolországot a tudelai, Lengyelországot pedig a krakowi gimnázium. A projekt ismertetése és a november 25-30. közti program ITT megtekinthető.

Last modified on Thursday, 22 November 2018 13:49

Vielen Dank an unsere Freunde in Hamburg für ihre Gastfreundschaft! Köszönjük hamburgi barátainknak a szíves vendéglátást! (Fotogalerie)
Vom 15-20. September nahmen 8 Zwölftklässler des Jesuitengymnasiums an einem Austauschprojekt teil, den wir mit dem St. Ansgar Gymnasium (Sankt Ansgar Schule) organisiert hatten.  Die Hamburger Schüler machten im Frühling...

Last modified on Monday, 01 October 2018 15:48
Monday, 16 April 2018 14:15

JEEP 2018 Milánó

A 12. évfolyamról Juhász Anna, Demjén Borbála, Révész Eszter, Kakuk Zita, Tucsek Máté, Poncsák Ádám, Hajas T. Boldizsár képviselték iskolánkat a JEEP (Jesuit European Education Project) találkozóján. Beszámolójuk alább olvasható.

Last modified on Monday, 16 April 2018 14:21

Eseményekkel, barátsággal, irodalmi élménnyel és kreativitással teli napokról számol be Demjén Orsolya az EYE projectről: 2018-ban Olaszországban, Torinóban került megrendezésre az EYE project, melynek idei témája, Jonathan Safran Foer, „Extremely Loud and Incredibly Close” (Rém hangosan és irtó közel) c. könyve volt,

Last modified on Wednesday, 14 March 2018 08:45

2018.február 22-től 25-ig 19 spanyol jezsuita diák és két kísérő tanár tett látogatást iskolánkban egy két éve tartó projekt keretében. A miskoci projektmunka témája: Különbségek és hasonlóságok - Férfiak és nők helyzete, a társadalomban betöltött szerepük.

Last modified on Friday, 09 March 2018 14:55
Monday, 05 March 2018 14:45

Erasmus+ projekt Hamburgban

Iskolánk öt tanulója Hamburgban járt a kétéves időtartamú Erasmus Plus "Sustainability by Biotechnology" című projekt keretében február 18-24 között. PLA - környezetbarát lebomló műanyag- előállítását dolgozták ki laboratóriumi körülmények között hét különböző nemzet diákjaival együtt. Iskolánkból Szabó András, Pistai Titusz, Demjén Henriett, Demeter Ambrus, Kövessy Péter vett részt a projektben.

Megszoktuk már, hogy októberben egyszer csak megjelenik a gumiudvaron (Gummihof) egy csapat német diák, körülöttük pedig mi kilencedikeseink cirkálnak. Egy héten át ők - a német gyerekek és tanáraik - is élvezhetik a Loyola Étterem specialitásait, méghozzá soron kívül. Az első napokban a nemzetek szinte teljesen elkülönülve pusmognak, nevetgélnek, és bizony (de persze csak a németek!) mobiltelefont nyomkodnak. A második naptól egyre kevesebb a mobilnyomkodás, és egyre jobban elhalványul a demarkációs vonal is a német-magyar csoport között. A harmadik naptól vegyes csoportokban, nevetgélve, főleg angolul, de ahol bátrabb, illetve multilingual jezsusok vannak, ott németül is folyik a terefere. A programok:

Last modified on Friday, 05 January 2018 12:33

A projekt folytatása az előző két évben megvalósított sikeres projektnek, amelynek témája a biotechnológiai módszerrel előállított üzemanyagok, megújuló energiaforrások voltak. A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium diákcsoportja részt vesz 2017 - 2019 között az Erasmus+ Projekt keretében az Európai Unió által finanszírozott nemzetközi biotechnológiai projektben. A projekt címe:"European Challenges in Sustainability by Biotechnology" Az Erasmus+ projektben a 2017-2018-as és a 2018-2019-es tanévben 9 partneriskola vesz részt 8 országból. A résztvevők:

Last modified on Friday, 05 January 2018 12:36

„Ha valamelyik barátom, családtagom, vagy akár egy ember az utcáról megkérdezné tőlem hogy mi volt életem egyik legboldogabb időszaka, akkor gondolkodás nélkül rávágnám, hogy az az egy hét, amit Spanyolországban töltöttem. … Iskolánk 18 diákja és kísérőtanáraik február 19. és 26. között Spanyolországban jártak, a Tudelában (Észak-Spanyolország, Navarra) található Xavéri Szt. Ferencről elnevezett jezsuita középiskola vendégeként. A projekt során a két középiskola diákjai közösen oldottak meg feladatokat, együtt töltötték a szabad idejüket és ismerkedtek a környék nevezetességeivel. Tették mindezt angolul, és így nemcsak barátságok születtek és számtalan élménnyel gazdagodtak a résztvevők, hanem nagyon sokat fejlődtek a kommunikáció, a problémamegoldás és társas készségek terén is. Szeretettel várjuk vissza a spanyol diákokat március végén!

Last modified on Monday, 03 April 2017 09:49
Wednesday, 15 February 2017 11:08

Erasmus+ Biotechnológiai Projekt

2017. február 5 és 11-e között zajlott a projekttalálkozó Miskolcon, a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégiumban. Tíz iskolából18 tanár és 21 diák dolgozott együtt egy héten át. A vendéglátó, magyar csapatot Dr. Velkey László vezette. Előkészítettük a brno-i tanár-diák találkozót, melynek témája a témakör etikai kérdéseinek megvitatása lesz. Brnoban 2017. mácius 30. és április 8. között diákjaink is mentorok lesznek. Végül a projekt 2017. június 24-30. között Athénban fejeződik be, ahol a résztvevők értékelik a két év munkáját, és elkészítik a projekt zárójelentését. A Minap.hu beszámolója. (11:03-nál kezdődik). Fényképes beszámoló megtekinthető ITT.

Last modified on Tuesday, 21 February 2017 11:04