• Programok
  • Beszámolók
  • Projektek
  • Élmények a tudelai jezsuban - Diákok a spanyolországi projektről

Élmények a tudelai jezsuban - Diákok a spanyolországi projektről

„Ha valamelyik barátom, családtagom, vagy akár egy ember az utcáról megkérdezné tőlem hogy mi volt életem egyik legboldogabb időszaka, akkor gondolkodás nélkül rávágnám, hogy az az egy hét, amit Spanyolországban töltöttem. … Iskolánk 18 diákja és kísérőtanáraik február 19. és 26. között Spanyolországban jártak, a Tudelában (Észak-Spanyolország, Navarra) található Xavéri Szt. Ferencről elnevezett jezsuita középiskola vendégeként. A projekt során a két középiskola diákjai közösen oldottak meg feladatokat, együtt töltötték a szabad idejüket és ismerkedtek a környék nevezetességeivel. Tették mindezt angolul, és így nemcsak barátságok születtek és számtalan élménnyel gazdagodtak a résztvevők, hanem nagyon sokat fejlődtek a kommunikáció, a problémamegoldás és társas készségek terén is. Szeretettel várjuk vissza a spanyol diákokat március végén!

Az életmód és a mentalitás is egyaránt megfogott, főleg a délutáni szieszták, amik véleményem szerint hiányoznak a magyar emberek életéből. A gasztronómia sem az utolsó; churros, paella, tapas, pinchos, magdalenas (és még sok más ínycsiklandozó ínyencség). Ott tartózkodásunk során több nevezetességet meglátogattunk, mint például Barcelona egyik ékkövét; a Sagrada Familiát, ami monumentális és lenyűgöző, Gaudí nem hiába lett világhírű miatta. Jártunk a tengernél, ami lélegzetelállító és személyes kedvencem lett (aki életében először járt tengernél szerintem ugyanezt elmondhatja). De a listán szerepel még Zaragoza városa és minden látványossága, Tudela csodái és igen, még Madrid vasútállomása is, ahová véletlenszerűen keveredett csapatunk. Annyi minden szívemnek kedves emlék kötődik oda, hogy minden este visszagondolva az ott töltött időre minden egyes porcikám vágyik vissza...” S. Petra
„ Nagyon hálás vagyok, hogy részt vehettem ebben a projektben. Rengeteg élménnyel és tapasztalattal gazdagodtam: ez volt az első repülős utazásom, élveztem a mediterrán éghajlatot Tudelában, összehasonlíthattam a spanyol diákok (sokkal nyugisabb) életmódját a miénkkel, megtanultam kiejteni a spanyol „sz” hangot, megismertük és bejártuk Saragosát és Barcelonát … Felejthetetlen lesz mindaz, amit láttam és átéltem!!!” Cs. Ágota
„A spanyol projekt egy hatalmas lehetőség mindannyiunk számára. Az út során megtapasztaltuk Isten gondviselő szeretetét, tükrözve a segítőkész, jólelkű, barátságos emberekre. Tudela-ban a családunkkal töltött napok örök élmények maradnak. Egy másik ország kultúráját megismerni, a hétköznapi szokásokat megtapasztalni és az ottani életet élni, akár csak egy hétig is, csodálatos és leírhatatlan érzés! A pár nap alatt beleépültünk és hozzászoktunk egy számunkra különleges diákéletbe, amiről azóta is csak pozitív emlékeink és élményeink vannak, emellett reményeink, hátha lesz még lehetőségünk újra átélni ezt a kikapcsolódással teli cserediák projektet.
A szervezett programok során megismertük egymást, de valójában az együtt töltött délutánok kovácsoltak össze minket egy igazi csapattá. Barcelona-ban bejárhattunk egy igazi tengerparti, turista-csalogató nagyvárost és megcsodálhattuk a Sagrada Familia-ban, hogy az ember miként próbál minél közelebb kerülni Istenhez. Ez a projekt már el nem vehető élményt, tudást és minőségi időt adott mindannyiunknak, ezért a lehetőségért rendkívül hálásak vagyunk!” B. Benedek
„Először is, nagyon köszönöm a lehetőséget, hogy részt vehettem ebben a projektben. Könnyű volt megszokni az ottani életmódot, hiszen mindenki nagyon laza és kedves, nem véletlenül híresek a vendégszeretetükről. A fogadó családommal is hamar összebarátkoztam. Befogadóak voltak, rengeteget beszélgettünk, főleg a lánnyal, aki részt vett a projektben és az apukával, aki angol tanár és kosárlabda edző. A spanyol ételek nem mellesleg nagyon finomak. Mi, magyarok is nagyon jó kis csapat voltunk, voltak kisebb kalandok, de mindegyiket megoldottuk. Köszönjük a segítséget és a szervezést kísérő tanárainknak, azt hiszem, mindannyiunk nevében mondhatom, hogy felejthetetlen élmény volt.” D. Orsi

Last modified on Monday, 03 April 2017 09:49