• Hírek
  • Aktuális hírek

Kedves Hatodikosok! A közösségi hétvége keretében megismerkedhettek a kínai kultúrával. Különböző helyszíneken változatos programokkal várunk benneteket. Angol tanárok segítenek majd, amikor esetleg tolmácsolásra lesz szükség. Készüljetek jó kérdésekkel! Szeretettel várnak szombaton Ming és Sijia tanárnők.

csütörtök, 16 március 2017 14:54

Étkezési díj változás

Az étkezési térítési díjak 2017. március 1-től megváltoztak.
Teljes árak: reggeli 183 Ft, tízórai 134 Ft, ebéd 405 Ft, uzsonna 113 Ft, vacsora 331 Ft.

Hamarosan a nyomdába kerül a 2014-16-os tanévek Jezsuita Gimnáziumi Évkönyve. Az igényes, magas színvonalú kiadvány eljut igen sok családhoz. Mód van arra is, hogy a borítón belül bemutassunk néhány prominens intézményt és vállalatot a régióból. A mellékelt levélben ezt a lehetőséget, illetve az Évkönyv támogatásának lehetőségét ajánljuk szíves figyelmükbe.

Utolsó módosítás dátuma szerda, 15 március 2017 07:02
péntek, 24 február 2017 10:21

Mit keres a farkas a JDSE logóban?

Volt egyszer régen egy baszk nemesi család, amely olyan nagylelkű volt, hogy mindenkit tápláltak a javaikból, és nem csak az embereket és a háziállatokat, hanem a környék vadállatait, még a farkasokat is. Címerükbe ezért került a bogrács két oldalán álló, igen vidámnak tetsző, valószínűleg jóllakott, két farkas. Ebbe a családba született később Loyolai Szent Ignác.

Utolsó módosítás dátuma péntek, 24 február 2017 13:49

Öregdiákunk, Pallai Károly fordításában jelent meg a Kincsesláda - The Treasure Chest című könyv.
Pallai Károly Sándor irodalomtörténész, költő, műfordító. Tanulmányait a Fényi Gyula Jezsuita Gimnáziumban, majd az ELTE-n végezte. Elsődleges kutatási területe a Karib-tenger, az Indiai- és a Csendes-óceán kortárs irodalma.

Utolsó módosítás dátuma hétfő, 20 február 2017 16:25