• Hírek
  • Aktuális hírek
péntek, 24 február 2017 10:21

Mit keres a farkas a JDSE logóban?

Volt egyszer régen egy baszk nemesi család, amely olyan nagylelkű volt, hogy mindenkit tápláltak a javaikból, és nem csak az embereket és a háziállatokat, hanem a környék vadállatait, még a farkasokat is. Címerükbe ezért került a bogrács két oldalán álló, igen vidámnak tetsző, valószínűleg jóllakott, két farkas. Ebbe a családba született később Loyolai Szent Ignác.

Utolsó módosítás dátuma péntek, 24 február 2017 13:49

Téged hogyan inspirál a szent lovagkirály? TIZENEGY FÉLE PÁLYÁZATOT hirdetett meg a KPSZTI a Szent László év tiszteletére. A pályázatok részletes leírása ITT MEGTEKINTHETŐ.

Utolsó módosítás dátuma péntek, 24 február 2017 10:04
szerda, 22 február 2017 09:32

Nyári USA ösztöndíj lehetőség!

Az Amerikai Nagykövetség idén újra meghirdet egy középiskolás diákoknak szóló nyári ösztöndíj lehetőséget, amelynek a részletes leírása ITT található. A jelentkezési határidő 2017. március 10. A programra olyan angolul jól beszélő diákok jelentkezését várjuk, akik 1999. június 24. és 2001. június 24. között születtek, az iskolában és az iskolán kívüli közösségben aktív és vezető szerepet töltenek be, önkénteskednek, érdeklődnek a transzatlanti kapcsolatok, a politika, a média, a civil társadalom és az Egyesült Államok kultúrája iránt.

Utolsó módosítás dátuma szerda, 22 február 2017 09:36

Öregdiákunk, Pallai Károly fordításában jelent meg a Kincsesláda - The Treasure Chest című könyv.
Pallai Károly Sándor irodalomtörténész, költő, műfordító. Tanulmányait a Fényi Gyula Jezsuita Gimnáziumban, majd az ELTE-n végezte. Elsődleges kutatási területe a Karib-tenger, az Indiai- és a Csendes-óceán kortárs irodalma.

Utolsó módosítás dátuma hétfő, 20 február 2017 16:25
péntek, 10 február 2017 08:14

Új külső

Megújult külsővel és folyamatosan megújuló tartalommal várjuk a Szülőket, Diákokat és Vendég olvasóinkat a honlapunkon! Jó böngészést kívánunk!

Utolsó módosítás dátuma hétfő, 13 február 2017 09:09