• Hírek
  • Aktuális hírek
csütörtök, 16 március 2017 14:54

Étkezési díj változás

Az étkezési térítési díjak 2017. március 1-től megváltoztak.
Teljes árak: reggeli 183 Ft, tízórai 134 Ft, ebéd 405 Ft, uzsonna 113 Ft, vacsora 331 Ft.

Hamarosan a nyomdába kerül a 2014-16-os tanévek Jezsuita Gimnáziumi Évkönyve. Az igényes, magas színvonalú kiadvány eljut igen sok családhoz. Mód van arra is, hogy a borítón belül bemutassunk néhány prominens intézményt és vállalatot a régióból. A mellékelt levélben ezt a lehetőséget, illetve az Évkönyv támogatásának lehetőségét ajánljuk szíves figyelmükbe.

Utolsó módosítás dátuma szerda, 15 március 2017 07:02

A Szent László évre meghirdetett versenyek, pályázatok regisztrációs határidejét április 10-re módosították. A beküldési határidő továbbra is április 21-e marad.
Téged hogyan inspirál a szent lovagkirály? TIZENEGY FÉLE PÁLYÁZATOT hirdetett meg a KPSZTI a Szent László év tiszteletére. A pályázatok részletes leírása ITT MEGTEKINTHETŐ.

Utolsó módosítás dátuma szerda, 01 március 2017 11:15
péntek, 24 február 2017 10:21

Mit keres a farkas a JDSE logóban?

Volt egyszer régen egy baszk nemesi család, amely olyan nagylelkű volt, hogy mindenkit tápláltak a javaikból, és nem csak az embereket és a háziállatokat, hanem a környék vadállatait, még a farkasokat is. Címerükbe ezért került a bogrács két oldalán álló, igen vidámnak tetsző, valószínűleg jóllakott, két farkas. Ebbe a családba született később Loyolai Szent Ignác.

Utolsó módosítás dátuma péntek, 24 február 2017 13:49

Öregdiákunk, Pallai Károly fordításában jelent meg a Kincsesláda - The Treasure Chest című könyv.
Pallai Károly Sándor irodalomtörténész, költő, műfordító. Tanulmányait a Fényi Gyula Jezsuita Gimnáziumban, majd az ELTE-n végezte. Elsődleges kutatási területe a Karib-tenger, az Indiai- és a Csendes-óceán kortárs irodalma.

Utolsó módosítás dátuma hétfő, 20 február 2017 16:25