Jelentkezés fakultációra - határidő: június 11.

Kedves 10. évfolyamos Diákok és Szülők! Elindult a jelentkezés a 2019/2020-es tanévben induló 11. évfolyamos tantárgyi órák felvételére. Kérjük, hogy minden 10. évfolyamos diák töltse ki a jelentkezést! Elérhető ITT!!! Határidő: június 11. kedd, 24:00 óra. A 11. évfolyamos tantárgyi órák között szerepelnek:


• kötelező érettségi tárgyak,
• olyan tantárgyak, amelyeken kötelező részt venni,
• választható érettségi tárgyak.
A tantárgyak között vannak, amelyeknél a képzés
• emelt szinten,
• középszinten
• alapóra keretében történik.
A választást elsősorban a továbbtanulási szándék határozza meg. Emelt szintű képzés választását javasoljuk, ha az adott tantárgy szükséges a tervezett egyetemi képzéshez. Amennyiben a továbbtanulási irány még bizonytalan, érdemes azokat a tantárgyakat tanulni emelt szinten, amelyek felmerülhetnek továbbtanulási tárgyként.
A 11. évfolyamon az összes tantárgyi órák száma legalább 30 óra, de legfeljebb 40 óra lehet. Ez azt jelenti, hogy a 28 kötelező óra mellett minden diáknak legalább egy tantárgyat emelt szinten kell tanulnia.
A megadott határidőig a jelentkezés módosítható.

Last modified on Friday, 24 May 2019 11:48