Rém hangosan és irtó közel van az EYE projekt jelentkezési hatrárideje!

If you are in the 10th or 11th grades, and want to read your way all the way to Torino this year withe the EYE project, please send your motivational letter until 22nd October. The book this time is Extremely Loud and Incredibly Close  by Jonathan Safran Foer.  Read the details below:

 

2017. szeptember 29 - október 01 között a Buzáné Kiss Judit és Taba Viola tanárnők EYE Projekt előkészítő hétvégén vettek részt az olaszországi Torinóban. Az EYE Projekt egy nemzetközi olvasási projekt négy ország diákjainak és tanárainak részvételével, melynek célja minden évben egy adott irodalmi mű egy héten keresztül történő feldolgozása kreatív formában, kiscsoportokban. A projekt helyszíne minden évben más, Belgium (Ghent), Olaszország (Torino) és Németország (Bonn). A program főbb jellemzője az országonkénti 15 fő, angolul jól beszélő, kommunikatív 10 - 11. évfolyamos diák becsatlakozása egy több napon keresztül tartó műhelymunkába, ahol a diákok vegyes nemzetiségű kiscsoportos keretben, különböző kreatív feladatok segítségével dolgoznak fel egy előre kiválasztott irodalmi művet tanári irányítás mellett.
Az idén Jonathan Safran Foer: Rém hangosan és irtó közel című művét választottuk a projekt témájául. A projektet 2018. március 02-09 között tartjuk Torinóban, és várjuk az érdeklődő 10. és 11. évfolyamos diákok jelentkezését. Akit érdekel, kérjük, írjon egy motivációs levelet angol nyelven, fél A4-es oldal terjedelemben, melyben egy rövid bemutatkozás után, fogalmazza meg, miért szeretne csatlakozni a projekthez. Az e-maileket This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., illetve This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. címeken várjuk. Határidő: 2017. október 22.
A projektben részt vevők végleges névsoráról a szaktanárok és osztályfőnökök közösen döntenek. A döntésben a szakmaiságon túl szerepet játszik a diák magatartása és szociális kompetenciája is.
Miskolc, 2017. október 12.

Last modified on Thursday, 12 October 2017 10:16