Szalagavató 2018. - NYILATKOZAT

Végzős diákjaink szalagavató ünnepsége hálával töltött el minden jezsus diákot, pedagógust és a szülőt. A templomi ünneplés és a bál lehetővé tette, hogy a 12. évfolyamon tanuló diákok átérezzék méltóságukat, a közösség megbecsülését. A szalagavató közösségi ünnep volt, ahol minden résztvevő arra törekedett, hogy értékeinek legjavával növelje örömünket.
Az ünnepre reflektálva megállapítottuk, hogy évről-évre egyre többen kívánnak jelen lenni az eseményen, ami örömmel tölt el bennünket, de új kihívásokat is tartalmaz. A mostani ünnepi alkalom látogatói közül néhányan alkoholt hoztak be a rendezvényre, amiből „titokban” kiskorúak is fogyasztottak.
Az est folyamán és a rákövetkező napokban foglalkoznunk kellett ezzel az iskolában, és ez elvonta az energiánkat az ünneptől és mindennapi szolgálatunktól.
Ezen vendégek viselkedésétől a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium elhatárolódik.
Sajnálattal, de határozottan jelezzük, hogy a jövőben csak olyan volt diákokat látunk szeretettel a hasonló rendezvényeken, akik építő módon tisztelnek meg bennünket, illetve képesek az iskola normáit elfogadni és megjelenésükkel, viselkedésükkel gimnáziumunk értékeit közvetíteni.
                                                                                                                        Holczinger Ferenc SJ
                                                                                                                               Igazgató