• Hírek
  • Aktuális hírek

Miskolci Szimfonikusok együtt a Jezsu kórusaival! - A karvezető meghívó levele

Magis Kórus, JezsuGold, Rorate férfikar, Bodzavirág, Pántlika, Ördögszem, Szellőrózsa, Bőke Fruzsina, Hutka Anna, Monostory Zsejke, Szőke Vendel, Velkey Borbála, Béres Vera ... Szeretettel várjuk tanárainkat, szüleinket, rokonainkat, barátainkat és minden érdeklődőt március 7-én, csütörtökön 6-ra a MÜHA-ba! Jegyek az iskolában (csütörtök reggelig) 800 Ft-ért, a hangverseny kezdetéig a MÜHA-ban és online 1000 Ft-os egységáron kaphatók. A karvezető meghívó levele: Tisztelt Szülők! Kedves Barátaink! Az idén a mi iskolánkat érte a megtisztelő felkérés, hogy városunk nemzetközi hírű szimfonikus zenekarával együtt szerepeljünk...

a HangÁr koncertsorozat keretében.
Szeretettel hívjuk erre az alkalomra iskolánk teljes közösségét, diákokat, szüleiket és családjaikat, a tanárokat és jezsuitákat, iskolánk dolgozóit és az érdeklődőket!
A koncert nem a szereplő diákok szülei számára, hanem mindannyiunk számára jön létre, és egy kis elcsendesedést, lelki feltöltődést , valamint közösségi élményt és örömet hivatott nyújtani.
2019. március 7-én A Művészetek Házában kerül sor a közös, nagyböjti lelkiségű hangversenyre, „amelynek kronologikus tekintetben századokat átfogó műsora magában rejt középkori énekeket, passiójellegű barokk és klasszikus darabokat, a vallásos zenei líra megannyi gyöngyszemét – Esterházy Pál, W. A. Mozart és Franz Schubert alkotásain át Liszt Ferenc poéziséig –, de a feltámadást követő örömnek is hangot ad nagyszerű, régi magyar táncok, dallamok füzérével. Dramaturgiai íve Jézus földi útjának eseményeit járja be, a hangversenycím is ennek megfelelő: „Születéstől a feltámadásig”. (Sziklavári Károly gondolatai az Észak-Magyarországban)
A hangversenyen az iskola legkülönbözőbb zenei együttesei vesznek részt:
- iskolánk Magis kórusa
- a jezsuGold Gyermekkar,
- az újonnan alakult Nőikar,
- a Rorate férfikar,
- a Bodzavirág népdalkör,
- a leány népdalkörök egyesített csapata (Pántlika, Ördögszem, Szellőrózsa, Bodzavirág...)
- szolfézsos meghívott kisdiákok,
- valamint szólóénekesek:
o Bőke Fruzsina 12.a
o Hutka Anna 11.c
o Monostory Zsejke 9.c
o Szőke Vendel 11.c
o Velkey Borbála 11.a
o Béres Vera – öregdiák
Szeretettel hívunk, várunk minden érdeklődőt!
Töltsük meg, mi jezsusok, a Művészetek Házát!
JEGYEK az iskolában kedvezményesen kaphatók 800 Ft-ért március 7. csütörtök reggelig,
- a portánál - Béres Judit kolléganőnél – iskolakezdés előtt és a tanítás végén
- az iskolatitkárságon - a fiúkollégium aulájából nyíló ablakban
Csütörtökön az előadás előtt a Művészetek Házában.
A MüHa online jegyvásárlása is elérhető, de ott a hivatalos 1000 Ft-os egységáron lehet megvenni őket.
üdvözlettel,
Herpainé Velkey Klára