A kínai kultúra napja a gimnáziumban

A hatodik évfolyamosok a kínai program vendégei voltak az áprilisi közösségi szombaton. A jezsuban tömörült a Magyarországon dolgozó kínai tanárok nagy része, itt volt a Konfuciusz Intézet igazgatója, és a kínai nyelvet tanuló diákjaink Fanfan és Zoé tanárnők irányításával megszervezték, levezényelték, sőt, végig tolmácsolták a mozgalmas eseménysorozatot, melyben volt zene, sport, kalligráfia, hajtogatás, kézműveskedés, teaszertartás, húsgombóc-evés. (Képek ITT) A kínai programot bemutató füzet hamarosan megtekinthető ITT. „A hatodik évfolyam...

számára kínai napot tartottunk, ami négy fő állomásból állt. Az elsőben egy különleges kínai karkötőt fűztünk, amit érdekes technikával készítettünk el. Utána a második programban papírból pagodát hajtogattunk. Ezt pofonegyszerű volt megalkotni, viszonylag strapabíró, és jól néz ki. Az utolsó előtti állomásban thai dzsicu-t tanulhattunk valódi kínai mesterektől. E testmozgás nyugtatja az elmét, s jót tesz a szívnek is. A negyedik, egyben utolsó helyen kalligráfia foglalkozás volt, kínai szavakat festettünk. Ez talán első hallásra nem tűnik érdekesnek, pedig nagyon is az. Olyan ecsettel festettünk, amit nem kell festékbe mártani, mert már alapból benne van a festék, így csak be kell egy picit vizezni, és már lehet is vele festeni. De ez még nem minden! A papír nem egy szokványos, hétköznapi papírlap volt, hanem egy speciális, „festék eltüntetős” lap. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a műved, amit festettél rá, egy idő után eltűnik. Az eltűnés időtartamát a víz mennyiségével lehet befolyásolni. Volt még tea és dumpling kóstoló az étteremben, és zenés-táncos bemutató, hagyományos kínai hangszerekkel, a kínai vendég tanárok előadásában. Ezzel véget is ért a napunk, melyet én nagyon élveztem, érdekes és szórakoztató volt.” (T.A.)

Last modified on Wednesday, 15 May 2019 12:35