• TÁBOROK
  • Cserkésztábor

Hamarosan itt a nyár, és ha nyár, akkor kerékpártúra! Várjuk az 5-7. évfolyamos diákok jelentkezését, aki közösségben szeretnének egy hetet eltölteni kerékpártáborban. Ezuttal az Alföldet kívánjuk meghódítani. A jelentkezési lap itt érhető el. A jelentkezési lapot Velkey Éva (Vicanéni) tanárnő gyűjti. Figyelem! Csak az első 20 jelentkezőt fogadhatjuk el.

Utolsó módosítás dátuma Monday, 22 May 2017 15:54
Monday, 22 May 2017 09:36

Bérmálás

„... imádkoztak értük, hogy szálljon le rájuk a Szentlélek. Mert addig még nem szállt le rájuk, csak meg voltak keresztelve Urunk Jézus nevében. Rájuk tették tehát a kezüket, és azok megkapták a Szentlelket” (ApCsel 8,15-17). A bérmálás napja a megkeresztelt lélek pünkösdje. A bérmálás szentségében a Szentlelket és az ő erejét veszed, mint az apostolok pünkösd ünnepén. Az Igazság Lelke száll rád, és megerősít, hogy hitedet állhatatosan megvalljad, és annak szellemében élj. A keresztségben a krisztusi életre születtél, a bérmálásban nagykorúságra jutsz Krisztusban.

A 6., 8. és 10. évfolyam tanulói részt vesznek az országos kompetenciamérésben 2017. május 24-én, szerdán. A részletekről az Igazgató atya levele ITT olvasható. Ezen a napon részükre a tanítási órákat nem tartjuk meg, ehelyett 4-szer 45 perces tesztet írnak matematikából és szövegértésből. A tesztek megírása, illetve az ebéd után, hozzávetőleg 12:30-kor a diákok – a napközisek kivételével – hazamehetnek. Csak a délutáni szakkörök és egyéb tanórán kívüli foglalkozások lesznek megtartva.

Utolsó módosítás dátuma Friday, 19 May 2017 14:31

Kedves Ballagó Diákok! Kedves Testvérek!
1. Isten veletek – veletek az Isten
Isten veletek – szoktuk mondani búcsúzóul. E szokványos köszönés mögött egy nagyon mély igazság rejtőzik. Tényleg igaz: veletek az Isten. A mai olvasmányban többször is hallhattuk Isten ígéretét: „veled leszek, veled vagyok.” Istennek ez az egyik legjellemzőbb tulajdonsága: Ő Az, aki van, és aki velünk van.

Utolsó módosítás dátuma Thursday, 18 May 2017 14:07

Vértesbogláron, az országos versenyen is szépen szerepelt Boldogh Benedek (7. B), Pusztai Leó Áron (8. B) és Szűcs Kende (7. B) a „Madarak és fák napja” országos természetismereti versenyen. Megyei győztesekként idén is – akárcsak tavaly – tovább jutottak az országos versenyre. A verseny fő témája ebben az évben Erdély természetvédelmi kincsei voltak. Az országos versenyt 2017. május 10-11én rendezték meg Vértesbogláron. A megyei döntő után interjú készült a teremtett világ szenvedélyes védelmezőivel, mely ITT elolvasható. Felkészítő tanáruk Polák Péter tanár úr.

Utolsó módosítás dátuma Thursday, 18 May 2017 13:45

Iskolánkat 7 - 8. évfolyamos kategóriában két csapat képviselte; a 48 csapat mezőnyéből a „Jezsusokk” csapat a 19., a „Kolisokk” csapat a 20. helyen végzett. Jezsusokk: Tóth Áron Benedek 7.a, Vargay András 7.a, Pusztai Leó 8.b. Kolisokk: Czegle Bendegúz 7.a, Dsupin Áron 7.a, Kovács Menyhért 7.a

Utolsó módosítás dátuma Thursday, 18 May 2017 13:37
Thursday, 18 May 2017 12:23

Diákolimpia - FIÚK EREDMÉNYEI

IV. korcsoport Egyéni magasugrás városi döntő II. helyezés - Fogarasi Botond,
III. korcsoport Városi többpróba döntő I. helyezés, és megyei többpróba döntő II. helyezés - Csapattagok: Kocsis Balázs, Veréb Áron, Szalay Boldizsár, Hámori Miklós, Gadus Bogdán, Juhász Bence, Szirmai Márton
4x100 méter síkfutás városi döntő I. helyezés - Csapattagok: Kocsis Balázs, Vargay András, Veréb Áron, Szalay Boldizsár.
Egyéni városi döntő 60 méter síkfutás I. helyezés - Kocsi Balázs, Egyéni városi döntő 600 méter síkfutás II. helyezés - Szilágyi Gellért. Egyéni megyei döntő 60 méter síkfutás IV. helyezés Kocsi Balázs

Utolsó módosítás dátuma Thursday, 18 May 2017 12:49
Thursday, 18 May 2017 10:33

GÖRÖG NAP - május 23. kedd

Spárta, Athén, Bizánc. Ezek lesznek a Görög nap témái és helyszínei. Szeretettel várjuk a Miskolcon tanuló görögkatolikus középiskolásokat május 23-án, kedden 8-tól 12:30-ig tartó ifjúsági találkozónkra  a templomban, templomtéren és a sportpályán. Sportos, intellektuális, és lelki programok. Na, ugye, ki tudod találni, meyik programok hol lesznek?

Utolsó módosítás dátuma Monday, 22 May 2017 09:52

Kedves Szülők és Diákjaink! Régi jezsus tankönyveket (5-12. évfolyam) szívesen fogadunk. Átadható a könyvtárban Horovitz Norbertnek. Munkafüzeteket nem kérünk.

Utolsó módosítás dátuma Friday, 19 May 2017 07:49
Thursday, 18 May 2017 10:06

Papírgyűjtés időpontok

Papír- és szárazelemgyűjtés május 17-19, szerdán, csütörtökön, pénteken reggel 7 - 3/4 8-ig és délután 14.30 - 17 óráig hátul a sportpálya előtt. A mérés és az átvétel csak ezekben az időpontokban lehetséges.

Page 1 of 13