• Fejlesztések
Szelenge Judit

Tuesday, 21 November 2017 11:03

Tanulásmódszertan

A tanulásmódszertan a tehetséggondozás szerves része iskolánkban. Minden tanév kezdetén az újonnan érkező tanulók és igény szerint szüleik is tájékozódhatnak róla a szülői értekezletek alkalmával.

• A tanulásmódszertan célja:
    A hatékony tanulási szokások kialakítása.
    Az egyéni tanulási technikák elsajátítása.
    Sikerélmény megtapasztalása, hogy a belső motiváció megszilárduljon.
  • A célok eléréséhez vezető módszereink:
    Tanulási stílus felmérése.
    Egyéni tanulási technikák megbeszélése, , konkrét tantárgyakon gyakorlása
    Helyes tantárgyi sorrend ajánlása, szünetek beiktatása.
    Páros és csoportos tanulás, szükség esetén egymás segítésének a lehetőségei.
    Szövegértés gyakorlása.
    Jutalmazás /dicséret, biztatás/
  • Szervezeti forma:
    Általában egyéni, esetenként páros tanulás.
  • A tanulásmódszertani foglalkozások ideje:
    Minden héten hétfőn és kedden, tanórán kívül, délután, illetve igény szerint más napokon is. A közösségi hétvégeken az 5. osztályosoknak tartunk tanulásmódszertan foglalkozásokat.
    Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
    Jely Károlyné
    ny. középiskolai tanár

Czár Anna Csenge, 9 c osztályos tanulónk évről évre feltűnik a művészeti hírekben, vagy rajzpályázatot, vagy meseíró pályázatot vagy illusztrátor versenyt nyer, vagy éppenséggel valamelyik munkája megjelenik a mesém.hu publikációjában. Ez utóbbi történt 2017-ben is. Az én mesém című kötetben az okleveles meseírók művei közt található Czár Anna Csenge Az Egy egér meséje, melyet ITT is elolvashatunk. Anna saját bevallása szerint napi fél-egyórát ír, könyveken dolgozik, témái...

Értesítjük a kedves szülőket, hogy november 21-én, kedden nem lesz tehetséggondozó foglalkozás a nagyedikes csoportoknak. A következő alkalom november 28. kedd.

A Határtalanul pályázat legújabb eseménye volt, hogy november második hetében 20 beregszászi iskolást és két tanárukat fogadták otthonukba és szívükbe jezsus családok. Németh Anna tanárnő, aki évek óta kézben tartja a programot, elmondta, hogy a gyerkek, együtt jezsus vendéglátóikkal, idén is érdekes és tartalmas programokban vettek részt, és élményekkel, barátságokkal gazdagodva tértek haza. Az egyhetes programról készült rövid video összefoglaló megtekinthető ITT.

Gulág kiállítás, könyvbemutató és a Mintha együttes koncertje. Majorszki András tanár úr és "Emberek az embertelenségben" című könyve is ott lesz! November 20. 15:00-19:00. Párbeszéd háza, Budapest, VIII. kerület, Horánszky utca 20. Részletek ITT

„Segítő diákok” 2017. — „És neked mit adott?” Pályázati felhívás diákok számára. Beküldési cím: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.Határidő: 2017. november 30. 24.00 óráig lehet benyújtani, elektronikus formátumban. Részletek és kitöltendők ITT.  I. A pályázat célja:

Tizenegyedikesek, figyelem!
Írásbeli: 2018. 02.07. (szerda) 4. óra
Szóbeli: 2018. 02.12. (hétfő) - egész nap
Részletekért IDE KATTINTS!

Gimnáziumunk 2017. november 10-én, pénteken 16 órától tanári fogadóórákat majd 18 órától osztályszülői értekezleteket tart. A nagy iskolai programok idején sajnos parkolási gondok merülnek fel. A parkolás megkönnyítése miatt az alábbi lehetőségeket biztosítjuk:

Megszoktuk már, hogy októberben egyszer csak megjelenik a gumiudvaron (Gummihof) egy csapat német diák, körülöttük pedig mi kilencedikeseink cirkálnak. Egy héten át ők - a német gyerekek és tanáraik - is élvezhetik a Loyola Étterem specialitásait, méghozzá soron kívül. Az első napokban a nemzetek szinte teljesen elkülönülve pusmognak, nevetgélnek, és bizony (de persze csak a németek!) mobiltelefont nyomkodnak. A második naptól egyre kevesebb a mobilnyomkodás, és egyre jobban elhalványul a demarkációs vonal is a német-magyar csoport között. A harmadik naptól vegyes csoportokban, nevetgélve, főleg angolul, de ahol bátrabb, illetve multilingual jezsusok vannak, ott németül is folyik a terefere. A programok:

Október 28-29-én rendezték Orosházán a Pintér Attila országos újonc és serdülő asztalitenisz ranglistaversenyt, amelyen Köllő Ábel 6. S osztályos tanulónk U11-ben és U13-ban lépett asztalhoz. Az U11-es korosztályban az előkelő III., míg a nagyok között a 15. helyezést érte el.

Page 1 of 25