• Fejlesztések
Szelenge Judit

Tóth Áron Benedek, Kovács Kristóf, Orosz László Ágoston, Hudák Zsombor Zsolt, Vargay András országos bajnokság dobogósok. A Magyar Kajak-Kenu Szövetség által 2018. év július hó 28-29. napjain Fadd-Domboriban megrendezett Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékversenyen és az augusztus hó 2-5. napjain Szolnokon megrendezett Serdülő, Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokságon diákjaink a Diósgyőri Kajak-Kenu Sport Egyesület kenus versenyzőiként nagyszerű eredményeket érték el. Szívből gratulálunk a csapattársaknak, és Révész Zoltán edző úrnak. Képek ITT. Részletes eredmények:

Mindig is tudtuk, hogy nagyon szeret futni, és tájfutó édesapja a példaképe, akivel együtt edzenek. A MINAP cikke (ITT) fantasztikus Miskoloci sikernek nevezi, túláradó lelkesedéssel számolt be Luca világbajnoksági sikeréről, és egész Miskolc együtt örül. Mi pedig fantasztikus jezsus sikernek örülünk, hiszen Olaszországból világbajnoki bronzéremmel tért haza diákunk.Gratulálunk sikeres sportolónknak! Érdemes elolvasni Luca beszámolóit a versenyekről, egyrészt kiváló író, másrészt szinte átélhetjük, hogy micsoda átgondolt idő, erő, víz és egyéb energiagazdálkodást igényel ez a sport. Egy néhány héttel korábbi, franciaországi  verseny beszámolója Luca tollából ITT olvasható.

Hudák Zsombor, Vargay András,  Kovács Kristóf, Orosz László Ágoston, Vargay Tamás, Kovács Géza, Tóth Áron Benedek, Vargay Máté - valamennyien dobogóra álltak a Vidék Bajnokságon, amely tulajdonképpen egész Magyarország mínusz  Pest megye, szóval hatalmas mezőny. A Magyar Kajak-Kenu Szövetség által 2018. év július hó 06-08. napjain Fadd-Domboriban megrendezett Vidék Bajnokságon a jezsus diákok a Diósgyőri Kajak-Kenu Sport Egyesület kenus versenyzőiként dobogós (1-3 helyezéseket) értek el. Képek ITT. Gratulálunk sportolóinknak, csapattársaiknak, és Révész Zoltán edző úrnak! Az eredmények:

Monday, 30 July 2018 20:00

2018. májusi kajak-kenu sikerek

A Magyar Kajak-kenu Szövetség által, 2018. év május hó 25-27. napján, Győrben a megrendezett Graboplast Országos Maraton Magyar Bajnokságon a Diósgyőri Kajak Sport Klub kötelékében versenyző Jezsus diákok az alábbi eredményeket érték el: C-2 hajóosztályban, U14 korcsoportban, 10.000m távon: Hudák Zsombor Zsolt 7/S párjával II. helyezés, Vargay András 8/A. párjával V. helyezés, PC-2 hajóosztályban, U13 korcsoportban, 10.000m távon: Kovács Kristóf 6/b, és Orosz László Ágoston 6/a (együtt párban) III. helyezés, Kovács Géza 6/b, és Vargay Tamás 6/b. (együtt párban) X. helyezés.

Az évzáró ünnepélyes, öltönyös, oklevélátadásos, magasztos volt. Megtapsoltuk, megkönnyeztük, büszkén, kidüllesztett mellel szemléltük, ahogy a remekebbnél remekebb diákok és kollégák díjaikat átvették. Az utána következő kerti party lezser, vidám, terülj-asztalkámos volt, ahol jókat lehetett enni-inni, nevetgélni, beszélgetni. A búcsúebéd ezúttal Gulyásné Vastag Irén tanárnő kertjében zajlott, aki még kemencében sült töltött káposztát is készített, micsoda nagyszerű búcsú gesztus nyugdíjba vonulása alkalmából. A Loyola Étterem természetesen, szokás szerint, megint kitett magáért, és a jó társaságban sem volt hiány. Jó így lezárni az évet, köszönjük mindenkinek, aki eljött, és aki segített. Képgaléria ITT megtekinthető.

Augusztus 17-től - 24-ig a nyár utolsó tábora lesz Balatonmáriafürdőn. A  pontos utazási tudnivalók és teendők ITT olvashatók. Kérjük, hogy a szülők töltsék ki a SZÜLŐI NYILATKOZATOT  és küldjék el a diákokkal a táborba.
AKI LEMARADT, DE JÖNNE! - kérem, minél hamarabb keresse Polák Pétert telefonon vagy e-mailben.

München, Wichering, St. Blasien,  Innsbruck  - 2018. június 29 és július 5 között vettünk részt egy turnén, ahol a sok közös éneklés, koncertezés mellett az újjá alakuló Fényi kamarát formálhattuk, az iskolánkat is bemutathattuk, s jezsuita kapcsolatainkat erősítettük.
Nagy élmény volt az út! Különlegesen szép tapasztalat, ahogyan

Wednesday, 25 July 2018 09:08

Augusztus 15-én nem lesz ügyintézés

Kedves Szülők és Diákok!  Augusztus 15-én, Szűz Mária mennybevétele, vagyis Nagyboldogasszony ünnepén az ügyintézés szünetel az iskolában! Áldott ünnepet kívánunk! Szeretettel várunk a következő szerdán délelőtt!

A kötelező és ajánlott olvasmányok listája ITT letölthető.

Nem lehet elég korán elkezdeni a felkészülést az Országos Arany János Irodalmi Versenyre!!! Ráadásul igazán menő műveket olvashattok.  A 9-10. évfolyam számára rendezik az országos Arany János Irodalmi Versenyt, melynek 1. írásbeli fordulója novemberben lesz. Erre versenyre a listán szereplő könyveket kell elolvasni:

Page 1 of 51