• Fejlesztések
  • TT labor

Korszerű természettudományi labor részleg és multifunkcionális közösségi aula épül meg Karácsonyig a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégiumban. 2018. június 18-án, hétfőn a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium fenntartója, a Jézus Társasága Magyarországi Rendtartománya nevében P. Vízi Elemér SJ, és a kivitelező, a Mirror Clean Kft nevében Sóvári Lászlóné ügyvezető igazgató asszony megállapodást írtak alá, melynek tárgya a „Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium oktatási infrastruktúra fejlesztésének kivitelezése”.
A Szent József épületben ...

Last modified on Friday, 22 June 2018 11:10

A diákok természettudományok (biológia, kémia, fizika) iránti érdeklődésének a fokozása és a tanulási hajlandóság felkeltése érdekében az jezsuita gimnáziumban az eltelt években nagy erőfeszítéseket tettünk. Átalakítottuk a pedagógia programunkat, hogy tömbösített (epochális) formában több és elmélyült időt tölthessenek a tanulók ezen tárgyak tanulásával. Arra tettünk erőfeszítést, hogy megerősítsük a természettudományos munkaközösséget, valamint fokozatosan integráljunk olyan új kollégákat, akik szakmailag felkészültek, tapasztaltak és nyitottak a pedagógiai innovációra. A pedagógiai kísérletek és a humán erőforrás fejlesztése mellett megfelelő felszerelésre és infrastruktúrára is szükségünk van. Erre a célra pályáztunk az eltelt években, aminek köszönhetően iskolánk 567,42 millió forintot nyert iskolabővítésre (EFOP - 4.1.1-15-2016). Ennek része 3 új korszerű természettudományos terem építése, valamint az étterem bővítése és légtechnika beszerelése.