Május - Mária hónapja

Oltalom... Mi, emberek vagyunk a legesendőbb élőlények a világon: születésünk után nekünk van a leghosszabb ideig szükségünk arra, hogy szeretettel gondozzanak, oltalmazzanak. És az évek múlásával fiatalként, felnőttként egyaránt tapasztaljuk, mennyire fontos, hogy legyen valaki, akire mindig számíthatunk, aki segít a bajban, megvéd a gonosztól, megvigasztal, ha szomorúak vagyunk. Nekünk, katolikusoknak ez a Valaki: ...

Mária. Ő a mi közbenjárónk a Mennyei Atyánál, oltalmazónk, segítségünk. Május - Mária hónapja. Forduljunk hozzá különös szeretettel és bizalommal: imáinkban, egy-egy rózsafüzér vagy májusi litánia alkalmával!

Oltalmad alá futunk Istennek szent Anyja! Ne vesd meg könyörgésünket szükségünk idején, hanem oltalmazz meg minket minden veszedelemtől mindenkor dicsőséges és áldott Szűz. Asszonyunk, Közbenjárónk és Szószólónk! Engeszteld értünk Fiadat, ajánlj minket Fiadnak, mutass be minket szent Fiadnak. Amen.

Last modified on Monday, 06 May 2019 12:26