A tiszta víz megbecsülése

„Miért hoztátok ide az Úr közösségét ebbe a pusztába? Hogy itt pusztuljunk el jószágainkkal együtt? Miért vezettetek ki Egyiptomból, s hoztatok ide erre a szörnyű vidékre? Olyan vidékre, ahol nincs se vetés, se fügefa, se szőlő, se gránátalma, még ivóvíz sem?” (Szám 20, 4-5)
Épp a legfontosabb dolgokkal vagyunk úgy, hogy csak akkor értékeljük igazán, ha a hiányát észleljük. Az egészséges, tiszta víz is ilyen. Számunkra természetes, hogyha megszomjazunk, megnyitjuk a csapot, és máris olthatjuk a szomjunkat. Őszintén mondva rettentő pazarlóan bánunk vele. Pedig a tudósok szerint a következő évtizedek egyik legnagyobb problémája az lesz, hogy az emberek túlnyomó többsége nem fog hozzájutni az éltető ivóvízhez. Mi is felelősek vagyunk a jövőért!
A víz is Isten ajándéka, ezért legalább néha jusson eszünkbe hálát adni érte! S amit mindnyájunknak meg kell tennünk, gondosan, takarékosan bánjunk ezzel a nagy kinccsel!

Last modified on Monday, 23 September 2019 07:28