• Lelkiség
  • Heti gondolat
  • Október 6. – Az aradi vértanúk emléknapja

Október 6. – Az aradi vértanúk emléknapja

„Abból ismertük meg a szeretetet, hogy ő életét adta értünk, tehát nekünk is életünket kell adnunk testvéreinkért.” (1.Jn 3,11-18)
A nagy, történelmet író időkben, forradalmak és háborúk idején egyértelmű, hogy az életét is feláldozza az ember a hazájáért. De ma nekem, neked mit jelent a hazaszeretet? Milyen áldozatot hozhatunk, ...

kell hoznunk a nemzetünkért? Ha a mindennapi munkánkat, tanulásunkat szorgalmasan, becsülettel elvégezzük, ha erőfeszítéseket teszünk azért, hogy a talentumainkat ne csak a magunk, hanem a közösségünk javára kamatoztassuk – szerintem ez is hazaszeretet.
Ezen a héten imádkozzunk azért, hogy képesek legyünk megvívni ezeket a nem is annyira könnyű hétköznapi harcainkat. És azért is, hogy ha szükség lenne rá, akkor viszont az életünket is fel tudjuk áldozni testvéreinkért!
„Ti küzdjétek meg a magatok küzdelmeit. Szeressétek tettleg és ne csak szóval a hazát!” (Batthyány Lajos)

Last modified on Monday, 07 October 2019 12:10