A rózsafüzér

Október 18-án, pénteken 9 órakor a jezsus diákok is csatlakoztak az Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért elnevezésű világméretű kezdeményezéshez. Mi az, ami miatt a Katolikus Egyház immár ezer éve olyan fontos szerepet tulajdonít ennek az imaformának? Szent Domonkos azért vezette be a rózsafüzér imádságot, hogy „Isten haragját elterelje és a Boldogságos Szűz segítségét kieszközölje”. A rózsafüzér egy hatékony eszköz...

a katolikus ember kezében: rendszeres és kitartó imádkozása igazi fegyver a gonosz munkálkodásával szemben. II. János Pál pápa 2002-ben írt Rosarium Virginis Mariae kezdetű apostoli levelében így bíztatja a családokat: "A szentolvasó a család imája és ima a családért. Az együtt imádkozó család együtt marad. A Rózsafüzér szép és gyümölcsöt hozó imádság a gyermekek nevelésében. A szentolvasót imádkozni a gyermekeinkért és velük együtt, egészen kicsiny koruktól kezdve nem old meg természetesen minden problémát, de olyan lelki segítséget nyújt, amelyet nem szabad lebecsülnünk."
Vállalod, hogy októberben minden nap elmondasz egy tized rózsafüzért?

Last modified on Monday, 21 October 2019 10:09