Egy test tagjai vagyunk

„A test ugyan egy, de sok tagja van, a testnek ez a sok tagja azonban mégis egy test. ... Mi ugyanis mindnyájan egy Lélekben egy testté lettünk a keresztséggel: akár zsidók, akár pogányok, akár rabszolgák, akár szabadok. Mindannyiunkat egy Lélek itatott át.” (1Kor 12,12-13)
Közhely, de nagy igazság, hogy nincs két egyforma...

ember a világon. Talán ebből is fakad, hogy az Istenhez különféle utakon juthatunk el, s csak Magyarországon száznál több egyházat tartanak számon. Ezek között van, akikkel nem tudjuk és nem is akarjuk vállalni a közösséget, de a keresztény egyházakkal keresnünk kell a párbeszédet.
Minden év januárjában rendezik az ökumenikus imahetet. Ez különösen jó alkalom arra, hogy felfedezzük: Krisztusban testvérek vagyunk, sokkal fontosabb az, ami közös, mint az, ami szétválaszt!
A héten válassz ki egy osztálytársadat vagy barátodat, aki más vallású, mint te, és imádkozz érte minden nap.

Last modified on Monday, 20 January 2020 14:52