• Lelkiség
  • Heti gondolat
  • „…higgyetek és reméljetek Istenben.”(1Pét 1,21)

„…higgyetek és reméljetek Istenben.”(1Pét 1,21)

Idén ballagó 12.-eseink! Minden bizonnyal hasonlót éreztek, mint az emmauszi tanítványok: nem így képzeltétek el, nem így terveztétek ezeket a sorsfordító, az életben már soha meg nem ismételhető napokat. Csalódottság, csüggedés, az elveszettség érzése kerít hatalmába sokatokat. De ahogy Jézus nem hagyta cserben a tanítványait, ugyanúgy biztosak lehettek abban, hogy Ő most is mellettetek áll, ismeri a nehézségeiteket és segíteni akar nektek. Péter apostol is ezt hangsúlyozza a levelében:

„...higgyetek és reméljetek Istenben.” Ne engedjétek, hogy a félelem megbénítson benneteket, hanem nyissátok meg a lelketeket arra a sok jóra, amit Isten nektek akar ajándékozni!
(S bár most ez sovány vigasz,  az igazság az, hogy ilyen ballagása és érettségije még soha senkinek nem volt, és nem valószínű, hogy valaha is lesz. Szóval, lesz mit mesélni az unokáitoknak...)

Last modified on Monday, 27 April 2020 12:53