Küldetésetek van!

A vasárnapi misén Máté evangéliumának utolsó mondatait hallottuk: „Menjetek, és tegyetek tanítványommá minden nemzetet! Kereszteljétek meg őket az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében! Tanítsátok meg őket mindannak megtartására, amit parancsoltam nektek! És íme, én veletek vagyok mindennap a világ végéig!” (Mt 28,19-20)

 

Világos, hogy ez a parancs nem csak az apostoloknak szól. Jézus ma is azt kéri a követőitől, hogy adják át mindenkinek a megváltás örömhírét. Minden kereszténynek, így nekem is, neked is felelősségünk van abban, hogy ismerik-e a körülöttünk élő emberek az Evangéliumot. Hirdetnünk kell szavainkkal, sugároznunk mosolyunkkal, bizonyítanunk tetteinkkel! Nem mindig könnyű feladat, de Jézus azt is megígérte, hogy velünk lesz, ha nehézségekbe ütközünk. S ha pedig sikerül, a mi örömünk is megsokszorozódik. Próbáljuk megtenni ezen a héten!

Last modified on Tuesday, 26 May 2020 10:47