Vakáció.Mindig.Istennel. Featured

Diák, tanár, szülő... már mindenki a szünidőnek örül. Nagyon fontos része ez az évnek. Szükségünk van pihenésre, kikapcsolódásra, feltöltődésre! A jövő évi teljesítményünk múlhat azon, hogyan használjuk ki a vakáció adta lehetőségeket. És azt is lényeges szem előtt tartanunk, hogy Isten nem megy szabadságra, az előttünk álló hetekben nem mellőzhetjük, nem száműzhetjük Őt az életünkből! Sőt! Több időnk juthat... 

az elmélyült imára, felfedezhetjük az Istent a csodálatos természetben, találkozhatunk Vele embertársaink által is. Mindez csupán azon múlik, hogy nyitott szívvel járjuk-e a világot. Egy a fontos: Isten közelében kell maradnunk! Ez a nyár igazi kihívása és egyben feladata. „Ki időzhet sátradban, Uram, ki lakhat szent hegyeden? Aki bűn nélkül él, a jót teszi, szívében az igazságot forgatja, és a nyelve nem szór rágalmakat. Aki barátjának nem okoz szenvedést, embertársát nem gyalázza, a gonoszt nem veszi sokba, azt tiszteli, ki az Urat féli. Aki nem szegi esküjét, még ha veszt is rajta, pénzét nem adja uzsorakamatra, s nem hagyja magát ártatlanok kárára megvesztegetni. Aki így cselekszik, soha meg nem rendül.” (Zsolt15)

More in this category: « Ki lehet boldog?