• Lelkiség
  • Heti gondolat

„...tegyétek tanítványommá mind a népeket!”

Vasárnap harminc 11.-es diák részesült a bérmálás szentségében. Az ünnepi mise Evangéliumában a következő mondatok hangzottak el:
„Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére, és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig.” (Mt 28,19-20)
Igen, küldetésetek van! A Szinonima szótárban a küldetés szónak az alábbi rokon értelmű kifejezéseit találjuk: kötelesség, kötelezettség, tennivaló, tevékenység, program, megbízatás, megbízás, misszió, hivatás. Komoly szavak, ezek már felnőtthöz illő feladatok.
A Jezsuban és a családjaitokban megélt szellemiséget, a krisztusi tanítást most már nektek is kell sugározni a környezetetekben. Ebben a kemény feladatban sosem lesztek egyedül, Jézus azt ígérte, mindig veletek van, mindig veletek lesz!
Mi, tanárok, szülők, diáktársak pedig imáinkkal támogatunk benneteket.

Last modified on Sunday, 28 May 2017 19:25