• Lelkiség
  • Heti gondolat
  • „Nem jó az embernek egyedül lenni, alkotok hozzáillő segítőtársat.” (Ter2,18)

„Nem jó az embernek egyedül lenni, alkotok hozzáillő segítőtársat.” (Ter2,18)

Ritka az ilyen alkalom, amikor az okoz gondot, hogy mi legyen a „Heti gondolat” témája. Szólhatna a vasárnapi Szentlecke vagy Evangélium fontos üzenetéről, de milyen furcsa egybeesés – egy napon lesz hamvazószerda és Valentin-nap. Sőt, ezen a héten zajlanak a házasság heti rendezvények is. Ez utóbbit választottam témának. „A családot nem temetni kell, hanem ünnepelni” – mondta Bíró László püspök atya a Családok XI. Világkongresszusán. Nap mint nap tapasztaljuk, hogy egy harmonikus, szerető családnak mekkora ereje van.

A szociológiai kutatások is bizonyítják, hogy a családban élő emberek egészségesebbek és tovább élnek. Persze a közös élet buktatókkal, nehézségekkel, sőt, áldozatokkal jár. A házasság szentségének kiszolgáltatása ezek legyőzéséhez ad óriási erőt, kegyelmet.
És ne feledkezzünk meg az ima erejéről sem!
Szoktál imádkozni azért, hogy a szüleid házassága kiegyensúlyozott, boldog legyen?
Szoktál imádkozni azért a fiúért/lányért, akit az Isten néhány év múlva neked társadul rendel?
Szoktál imádkozni az osztálytársaid családjáért?
Szoktál imádkozni a tanítványod válságba jutott családjáért?

Ünnepeljük, de ne csak ezen a héten a HÁZASSÁGOT!

Last modified on Monday, 12 February 2018 15:26