A gyermeki bizalom

Jézus egyik leggyakrabban idézett mondata a következő: „Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket, és ne tiltsátok el őket, mert ilyeneké az Isten országa.” De melyik az a gyerekekre jellemző tulajdonság, amit mindannyiunknak birtokolnia kell, ha az örökéletre törekszünk? Márk evangéliumában erre is választ találunk: „Aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy gyermek, nem megy be oda.” (Mk 10,16). Az óvodás gyerek miért mer leugrani..

a több méter magas kerítésről? Azért, mert tudja, hogy az apukája egész biztosan elkapja. Vagyis, ha nincs meg bennünk a gyermeki bizalom az Isten iránt, ha nem merjük tétovázás nélkül az Atya karjaiba vetni magunkat, akkor még méltatlanok vagyunk Isten országára.
(Keress az életedben egy rossz szokást/bűnt, amihez görcsösen ragaszkodsz, amiről úgy gondolod, hogy képtelen vagy tőle megszabadulni. A héten minden nap gyermeki hittel kérd Istent, hogy segítsen legyőzni!)

Last modified on Sunday, 07 October 2018 21:40