• Lelkiség
  • Lelkészségi hírek
  • Legendásan szép jezsus roráték - várjuk diákjainkat és szüleiket!

Legendásan szép jezsus roráték - várjuk diákjainkat és szüleiket!

Már nagyon várjuk a karácsonyt: a pihenést, a családdal töltött időt, a bensőséges találkozást a szívünkben is élő Istennel. Erre nagyszerű alkalmat ad a Rorate, az adventi hajnali szentmise. Keddenként, december 4-étől a 6. és 9. évfolyamokat várjuk. Csütörtökönként, december 6-ától a 7., 8. és 11. évfolyammal fogunk közösen imádkozni. Péntekenként, december 7-étől pedig az 5. 10. és 12. évfolyamokat várjuk. Régi...

hagyomány ez katolikus egyházunkban. Sötétben kezdődik, de a végére felkel a nap. Nehéz korán kelni, de álmos szívünk nagy ajándékokat kaphat. Gyertyafényes templomban, gyönyörű énekkel tesszük szebbé ezt a várakozást, és szentmise után 7.15-től az ebédlőben kenyér és tea segíti a találkozást.
Templomunkban minden hétköznap reggel 6:30-kor lesz Rorate szentmise. Kedden, csütörtökön és pénteken beosztás szerint az iskola közössége is részt vesz majd ezeken az alkalmakon. Szeretettel várjuk – nemcsak diákjainkat, szüleiket is – a közös Roratékra!
Beosztás:
Keddenként, december 4-étől a 6. és 9. évfolyamok
Csütörtökönként, december 6-ától a 7., 8. és 11. évfolyamok
Péntekenként, december 7-étől pedig az 5. 10. és 12. évfolyamok

Last modified on Friday, 30 November 2018 11:23