20 + C + M + B + 19 Nagy iskolaáldás

Január 6-a, vagyis Vízkerszt után szokás megszentelni az épületeket, otthonokat. Az ajtó szemöldökfájára fölkerül a 20+C+M+B+19 (= Christus Mansionem Benedicat), vagyis Krisztus 2019-ben is megáldja ezt a házat. Az iskola minden diákja és dolgozója elénekelte a Szép jel és szép csillag-ot, majd Laci atya megszentelte a vizet, meghintette az udvaron összegyűlteket, majd a tanárok kis fenyőgallyakat kaptak, amit a szenteltvízbe mártottak, és elvittek az osztálytermekbe. Ott az osztállyal együtt rövid imát mondtak, és ezzel a nagy iskolaáldás idén is megtörtént. 

Az áldás tulajdonképpen egy "Istenes jókívánság". Egy olyan jókívánság, amikor Istent kérjük, hogy váltsa valóra a kért jót, és maga a kért jó is legtöbbször Istennel kapcsolatos. Így adja a pap a misék végén is az áldást, hogy az Úr velünk legyen, békében legyünk, az otthonaikban is egész héten. Így szeretnénk kérni iskolánkra is az áldást, hogy ahogy Jézus kicsiny törékeny gyermekben emberré lett és közöttünk élt, úgy itt az iskolában is éljen Jézus közöttünk és bennünk. Ezt hivatott szolgálni a csütörtöki nagy iskolaáldás.

Last modified on Monday, 14 January 2019 09:30