• Iskolánkról
  • Dokumentumok
Tuesday, 21 November 2017 11:03

Tanulásmódszertan

A tanulásmódszertan a tehetséggondozás szerves része iskolánkban. Minden tanév kezdetén az újonnan érkező tanulók és igény szerint szüleik is tájékozódhatnak róla a szülői értekezletek alkalmával.

• A tanulásmódszertan célja:
    A hatékony tanulási szokások kialakítása.
    Az egyéni tanulási technikák elsajátítása.
    Sikerélmény megtapasztalása, hogy a belső motiváció megszilárduljon.
  • A célok eléréséhez vezető módszereink:
    Tanulási stílus felmérése.
    Egyéni tanulási technikák megbeszélése, , konkrét tantárgyakon gyakorlása
    Helyes tantárgyi sorrend ajánlása, szünetek beiktatása.
    Páros és csoportos tanulás, szükség esetén egymás segítésének a lehetőségei.
    Szövegértés gyakorlása.
    Jutalmazás /dicséret, biztatás/
  • Szervezeti forma:
    Általában egyéni, esetenként páros tanulás.
  • A tanulásmódszertani foglalkozások ideje:
    Minden héten hétfőn és kedden, tanórán kívül, délután, illetve igény szerint más napokon is. A közösségi hétvégeken az 5. osztályosoknak tartunk tanulásmódszertan foglalkozásokat.
    Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
    Jely Károlyné
    ny. középiskolai tanár

Czár Anna Csenge, 9 c osztályos tanulónk évről évre feltűnik a művészeti hírekben, vagy rajzpályázatot, vagy meseíró pályázatot vagy illusztrátor versenyt nyer, vagy éppenséggel valamelyik munkája megjelenik a mesém.hu publikációjában. Ez utóbbi történt 2017-ben is. Az én mesém című kötetben az okleveles meseírók művei közt található Czár Anna Csenge Az Egy egér meséje, melyet ITT is elolvashatunk. Anna saját bevallása szerint napi fél-egyórát ír, könyveken dolgozik, témái...

Last modified on Monday, 20 November 2017 16:16

Értesítjük a kedves szülőket, hogy november 21-én, kedden nem lesz tehetséggondozó foglalkozás a nagyedikes csoportoknak. A következő alkalom november 28. kedd.

Last modified on Monday, 20 November 2017 19:10
Wednesday, 15 November 2017 09:41

SZALAGAVATÓ - rövidített órák pénteken

Pénteken, 2017. november 17-én a 12. évfolyamosaink szalagavatójára kerül sor 17 órától.
Iskolánkban ezért 40 perces rövidített órák lesznek. A 7. óra 14.05 perckor ér véget.

Last modified on Wednesday, 15 November 2017 09:46

Csütörtökön, 2017. november 16-án iskolánk 15 órától a Művészetek Házában hangversenyen vesz részt az 5. évfolyamosoktól kezdve a 10. évfolyammal bezárólag.
Iskolánkban az 1-7. órák lesznek megtartva - 40-40 perces tanórákkal.
A 11. évfolyamos tanulóink a szalagavató díszítésében segédkeznek, a 12. évfolyamnak nincs most hangversenye, mert ők Hangforrás bérlettel rendelkeznek.
A hangversenyre az iskolából közösen mennek le az osztályok (bérlet, buszjegy). A koncert 15 órától - 15.50-ig tart.
A diákok a koncert után a Művészetek Házából önállóan vagy az osztályfőnökkel közösen visszaérkezve az iskolából (kb. 16.30) tudnak haza indulni.
Csütörtökre iskolai egyenruhát nem kérünk, de kérjük a koncerthez illő elegánsabb öltözetet.

Last modified on Wednesday, 15 November 2017 09:44

A Határtalanul pályázat legújabb eseménye volt, hogy november második hetében 20 beregszászi iskolást és két tanárukat fogadták otthonukba és szívükbe jezsus családok. Németh Anna tanárnő, aki évek óta kézben tartja a programot, elmondta, hogy a gyerkek, együtt jezsus vendéglátóikkal, idén is érdekes és tartalmas programokban vettek részt, és élményekkel, barátságokkal gazdagodva tértek haza. Az egyhetes programról készült rövid video összefoglaló megtekinthető ITT.

Last modified on Tuesday, 14 November 2017 17:18

Gulág kiállítás, könyvbemutató és a Mintha együttes koncertje. Majorszki András tanár úr és "Emberek az embertelenségben" című könyve is ott lesz! November 20. 15:00-19:00. Párbeszéd háza, Budapest, VIII. kerület, Horánszky utca 20. Részletek ITT

Last modified on Tuesday, 14 November 2017 14:34

„Segítő diákok” 2017. — „És neked mit adott?” Pályázati felhívás diákok számára. Beküldési cím: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.Határidő: 2017. november 30. 24.00 óráig lehet benyújtani, elektronikus formátumban. Részletek és kitöltendők ITT.  I. A pályázat célja:

Tizenegyedikesek, figyelem!
Írásbeli: 2018. 02.07. (szerda) 4. óra
Szóbeli: 2018. 02.12. (hétfő) - egész nap
Részletekért IDE KATTINTS!

Last modified on Thursday, 09 November 2017 14:30

Gimnáziumunk 2017. november 10-én, pénteken 16 órától tanári fogadóórákat majd 18 órától osztályszülői értekezleteket tart. A nagy iskolai programok idején sajnos parkolási gondok merülnek fel. A parkolás megkönnyítése miatt az alábbi lehetőségeket biztosítjuk:

Last modified on Thursday, 09 November 2017 10:00
Page 1 of 22