• Iskolánkról

NYITVATARTÁSI REND 2017-2018 TANÉV

NYITVATARTÁSI REND FÉNYI GYULA JEZSUITA GIMNÁZIUM ÉS KOLLÉLGIUMBAN
A. Általános munkarend rend
Az iskola nyitva tartása: a portaszolgálat hétköznapokon 6:00 – 20:00 óra között működik. Az épületek nyitási és zárási rendjét külön függelék szabályozza.
2. Ügyintézés az iskolatitkárságon és a gazdasági irodában hétfőtől csütörtökig 8:00-16:00 óra között, pénteken 8:00-13:30 óra között. Az iskolai titkárságon pénteki napokon diák ügyintézés nincs.
3. A könyvtár hétfőtől csütörtökig 7:30-17:00 óra között, pénteken 7:30-12:00 óráig tart nyitva.
4. A tanév rendjét az Oktatási Minisztérium határozza meg. A szünetek kezdő és befejező napját az igazgató, az egyházi ünnepekre való tekintettel a Minisztérium által meghatározott időpontoktól eltérően is meghatározhatja. Az igazgató évközben 6 tanítás nélküli munkanapot engedélyezhet, melyből egy tanítás nélküli munkanap programjáról a nevelőtestület véleményének kikérésével az iskolai diákönkormányzat jogosult dönteni.
5. Nemzeti, egyházi és sajátos intézményi ünnepeinket az éves munkatervben meghatározottak alapján tartjuk meg.
6. Gimnáziumunk oktató-nevelői programjának szerves része a havonként egyszer megrendezésre kerülő „közösségi szombat”, melyek többsége tanítási napnak minősül. Az ezeken való részvétel minden diákunk számára kötelező.
B. A tanítási nap
A hét öt napján, hétfőtől péntekig tanítási napok vannak. A diákok reggel 7:45-ig kötelesek megérkezni az intézménybe. Azok a tanulók, akiknek 0. órájuk van, 7:05-kor már az iskolában kell, hogy legyenek. Tanítási napokon 7:45-től 13:25-ig, ill. a tanítási órák végéig, az iskolát a tanulók csak kilépővel hagyhatják el. A diákok ki- és belépésének ellenőrzése a portások munkaköri kötelessége. Az iskola tanári engedély nélküli elhagyása tanítási időben fegyelmi intézkedést von maga után. Rendkívüli, indokolt esetben a tanítás vége előtt az osztályfőnök vagy helyettese, illetve a nevelési igazgatóhelyettes „Kilépőt” állíthat a diák számára, melyet a portán le kell adnia.
C. A kollégium
A kollégium munkarendje a gimnázium munkarendjét követi. A tanulók heti öt napot töltenek a kollégiumban. Vasárnap az ügyeleti idő 17.00 órakor kezdődik, pénteken 16.00 órakor ér véget. A hazautazás pénteken az utolsó tanítási óra után kezdődhet. Havonta egy alkalommal az iskolai közösségi szombat programjának függvényében a kollégiumban biztosított a tanulók ellátása.
A szülők/gondviselők a tanítási és tanulási programok tiszteletben tartása mellett, korlátok nélkül látogathatják a gyermekeket. A szobákba az ügyeletes nevelőtanárral egyeztetve léphetnek be.