• Iskolánkról
  • Kapcsolat
  • Fényi Alumni
  • Öregdiákunk diakónusszentelése - Isten áldja Grunda Dávidot!

Öregdiákunk diakónusszentelése - Isten áldja Grunda Dávidot!

Grunda Dávidot, 2010-ben érettségizett öregdiákunkat,  diakónussá szenteli október 6-án, pénteken, Máriapócson Kocsis Fülöp, a hajdúdorogi főegyházmegye érsek-metropolitája.

Dávid többgenerációs papi családból származik. Érettségi után külföldre ment, Belgiumba, ahol a Bárka Közösségben fogyatékkal élőkkel foglalkozott hat hónapig. Hazaérkezése után Bonnba utazott, majd 2011 szeptemberében kezdte a papi szemináriumban előkészítő évét Nyíregyházán. Három évet Nyíregyházán, hármat Rómában, a Pápai Gergely Egyetemen és a Pápai Görög Kollégiumban tanult. Jelenleg Máriapócson szolgál: az egyházközség pasztorális munkáját segíti.
Dávid szentelése Máriapócson 2017. október 6-án 10.00 órától kezdődik. Az eseményre mindenkit szeretettel hívnak és várnak.

Last modified on Friday, 06 October 2017 14:37