• Iskolánkról
  • Kapcsolat
  • Fényi Alumni
  • Öregdiákunk papszentelése - imádkozzunk Salai Szabolcsért!

Öregdiákunk papszentelése - imádkozzunk Salai Szabolcsért!

„Az ember semmit sem szerezhet, hacsak a mennyből nem adatott neki.” (Jn 3,27)
Szabolcs szentelése 2017. október 7-én, szombaton 10 órától lesz a Miskolc Belvárosi Székesegyházban (Búza tér). Szeretettel vár Mindenkit! Salai Szabolcs 2007-ben érettségizett öregdiákunkat, Dr. Orosz Atanáz püspök atya görögkatolikus áldozópappá szenteli. Szabolcs 2008-ban kezdte meg tanulmányait. A Vácon töltött előkészítő évet, nyíregyházi szemináriumi két év, majd szociális éve követte, melynek egy részét Ausztriában, másik részét Budapesten a Párbeszéd Házában töltötte. Ezt követően 3 évig tanult Németországban, Eichstädtban. A diploma megszerzése után újra Nyíregyházára került, ahol az előkészítő évfolyam duktora lett. 2016 novemberében szentelték diakónussá Miskolcon, ahol azóta Püspök atya mellett szertartóként és diakónusként lát el szolgálatot.