• Iskolánkról
  • JDSE
Friday, 26 May 2017 11:18

ÚJ BUSZOKON A JDSE FARKASOS LOGÓJA

Május 23-án két csillogó, vadonatúj fehér kisbusz díszelgett a gumiudvaron, oldalán a JDSE farkasos logójával. A két Renault kisbuszt a JDSE (Jezsuita Diáksport Egyesület) sporttámogatási pályázaton nyerte. A Pap Csaba tanár úr tervezte farkasos logót, mely a szentignáci lelkiségben oly fontos nagylelkűségre és a teremtett világ iránti tiszteletre emlékeztet, mostantól ország-világ megcsodálhatja, miközben a buszok diákjainkat szállítják a különböző versenyekre és eseményekre.

Utolsó módosítás dátuma Friday, 26 May 2017 11:33
Friday, 24 February 2017 10:21

Mit keres a farkas a JDSE logóban?

Volt egyszer régen egy baszk nemesi család, amely olyan nagylelkű volt, hogy mindenkit tápláltak a javaikból, és nem csak az embereket és a háziállatokat, hanem a környék vadállatait, még a farkasokat is. Címerükbe ezért került a bogrács két oldalán álló, igen vidámnak tetsző, valószínűleg jóllakott, két farkas. Ebbe a családba született később Loyolai Szent Ignác.

Utolsó módosítás dátuma Friday, 26 May 2017 10:27