• Iskolánkról
  • Szervezeteink
  • Kollégium
  • Xavér-napi ünnepség - a jezsuita kollégium ünnepe

Xavér-napi ünnepség - a jezsuita kollégium ünnepe

December 6. Szent Miklós ünnepe: a Mikulás természetesen a JEZSU-ba is ellátogatott a délelőtt. A kollégisták számára azonban még az este is tartogatott valamit: Xavéri Szent Ferencnek, a fiúkollégium jezsuita névadójának ünnepét. A minden évben megrendezésre kerülő esemény alkalom arra, hogy töltekezzünk egy rendkívül izgalmas életutat bejárt férfi küldetéstudatából. A missziók védőszentje példaként állhat a fiú- és lánykollégisták előtt. Az este komoly hangulatú, páthoszos műsorral kezdődött. Miklós Julianna lánykollégiumi nevelő állította össze, ebben a kilencedikes diákok és két alsóbb évfolyamos kollégista versekkel és egy történettel, az idősebb tanulók - köztük néhány végzősünk - hangszeres-énekes produkcióikkal szerepeltek. Ezt követően lelkiismeretes munkájukért, a közösségért végzett tevékenységükért, példamutató magatartásukért és önzetlen segítőkészségükért nevelőink díjaiban részesült 12 kollégista,

BÓKA ZSOMBOR, BIALKÓ REBEKA, HALMAI LEVENTE, FOGARASI NIKOLETT MÉSZÁROS ZSOMBOR, FOGARASI ZENGŐ, SZRENKA GERGELY GILÁNYI ANNA, KÁPLÁR ANNA, KARDOS ESZTER, PACSAI LUCA, RICZU LUCA, majd megtekintettünk egy videofilmet, melyet három tizenkettedikes diákunk egy pályázatra készített.
A jeles alkalmat a hagyományoknak megfelelően a mise tette igazán ünnepélyessé, melyet kollégiumunk és iskolánk igazgatója, Holczinger Ferenc atya celebrált. A kellemes este megkoronázásaképp mind a szülők, mind a tanulók pompás vacsorán vettek részt. A Loyola Étterem szokás szerint remekelt, a szülők pedig rengeteg, sokféle, csodálatosan finom sütivel koronázták meg a díszvacsorát. Az ünnepi vacsorára 140 vendéget vártunk, köszönjük azoknak, akik eljöttek, közelről-távolról, mintegy 100-an, és megosztották velünk kollégiumunk ünnepét. A képgaléria ITT megtekinthető
Kiváló magaviseletükért, és a közösségért végzett nagylelkű szolgálatukért díjat kaptak:

Last modified on Monday, 11 December 2017 13:51