• Iskolánkról
  • Szervezeteink
  • Kollégium

Kedvenc ünnepünk – Xavér-nap

„Aszerint, hogy ki-ki milyen lelki ajándékot kapott, legyetek egymásnak szolgálatára, hogy Isten sokféle kegyelmének jó letéteményesei legyetek.” (1Pét 4, 10) Ez a bibliai idézet volt Xavér napi műsorunk ihletője. Isten különleges képességeket, ajándékokat és tehetséget adott nekünk. A lelki ajándékok: a szív, a képességek, a személyiség és a tapasztalat. A tehetség eme csokrát Isten adta nekünk, ettől vagyunk azok, amik, és ez különböztet meg bennünket a többi embertől. Xavéri Szent Ferenc, a fiúkollégium védőszentje tehetséget kapott, amit...

ő a Jóisten akaratából mások javára fordított. Xavéri Szent Ferenc a modern missziós tevékenység nagy alakja, a külmissziók védőszentje, ugyanakkor az újkori misszió történetének legnagyobb alakja is. Példája ezreket vonzott a missziókba. Módszerének újdonsága, hogy mindenhol törekedett a helyi kultúrával, nyelvvel és vallási szokásokkal megismerkedni. Nem erőszakkal térített, hanem a szeretet és a meggyőzés eszközeivel.
A műsor témája az volt, hogy kinek milyen ajándékot, tehetséget adományozott a Teremtő, milyen értékeink vannak, és ki hogyan tudja használni azokat. Isten azért adta nekünk ezeket a képességeket, hogy másokat szolgáljunk velük. Isten azért áldj meg minket, hogy áldás legyünk mások számára.
Az ünnepi műsorral arra hívtuk diáktársainkat és kedves vendégeinket, hogy a műsorban elhangzó gondolatokat vigyék magukkal, fedezzék fel saját rejtett értékeiket, és használják azokat bölcsen, mások boldogulására.
A szentmisén Koronkai Zoltán SJ atya a barátságról beszélt homíliájában, biztatta a kollégistákat, hogy építsék barátságaikat, és legyenek barátok az Úrban, és figyeljenek küldetésükre. Lelkiismeretes munkájáért, a közösségért végzett tevékenységéért, példamutató magatartásáért és önzetlen segítőkészségéért Xavér díjban részesültek névsora: Benke Dénes 11.c, Dobos Anna 10.c, Gloviczki Sarolta 12.a, Kasongo Jeremie 10. a, Kocsis Balázs 11.c, Mészáros Katalin 7. b, Szabó Lili 11.c.
(Bialkó Mónika)

Last modified on Tuesday, 11 December 2018 09:33