• Pedagógia
  • Művészeti oktatás
Thursday, 19 April 2018 11:42

Népzenei események márciusban

Tóth Áron Benedek 8.a, és Molnár Zsombor 10.a. képviselte iskolánkat a XII. Muzsikáló Vidék Találkozón, 2018. március 9-én, Emődön,  ahol közel húsz iskola – zeneiskolák és művészeti iskolák szerepeltek. Áron és Zsombor, a háromtagú Cserelapi furulyások együttes tagjai. Felcsíki táncdallamokat játsztottak ütőgardon kísérettel. Részvételükért emléklapot kaptak. Az I. regionális Népzenei Versenyen Czégé Levente Zoltán 7. a, Tóth Virág Eszter 11. a, és Tóth Áron Benedek 8.a osztályos diákjaink vettek részt. A  versenyt 2018. március 21-én, Kazincbarcikán a Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskolában rendezte meg Kazincbarcika Város és Környéke Művészetéért Egyesület. (Fényképgaléria ITT.) A diákok szóló,

Last modified on Thursday, 19 April 2018 12:38

A Magis kórus Gyertek ide gyorsan! - Szent Ferenc musical díszelőadása április 17-én 18.00 órakor lesz a Művészetek Házában. Kedvcsinálónak ITT elolvasható az Észak Magyarország március 19-i cikke, melyet Detzky Anna újságíró, egykori jezsuita önkéntesünk írt. Panni a nyilvános főpróba után interjút készített a szereplőkkel és Herpainé Velkey Klára tanárnővel. Majó Márk tanár úr művészi képei ITT megtekinthetők.

Last modified on Friday, 13 April 2018 07:01

„Mondhattátok volna, hogy díszelőadás lesz, nem nyilvános főpróba!” – így duzzogott az egyik tanár úr a színészeknek, miután Március 7-én megtelt a Művészetek Háza. A Maszat-hegy a bejárati ajtónál kezdődött, vagy inkább a színpad tágult ki a nézőközönség leghátsó soráig… a közönség együtt élt a színpaddal, a vége felé szinte már túlságosan is, különösen, amikor az egyik osztály szurkolni kezdett.

Last modified on Friday, 10 March 2017 13:57

Remek szerdai napot töltött közösen a 11. évfolyam művészettörténet csoportja február 15-én...

Last modified on Friday, 03 March 2017 11:13

A Vizuális kultúra OKTV-n két 11. B osztályos diákunk indult az idén: Csapó Dóra és Mádli Boglárka. Két kiváló rajzosunk alkotásait évek óta gyönyörködve csodálja diák és tanár. Vincze Judit tanárnő ismerteti a verseny témáját és a diákok alkotásait, Mádli Boglárka saját művéről beszél:

Last modified on Thursday, 02 March 2017 09:47