• Pedagógia
  • Jezsuita pedagógia
  • Művészeti oktatás
  • A hideg idő meg se kottyant nekik ...Szent Ferenc musical a gumiudvaron

A hideg idő meg se kottyant nekik ...Szent Ferenc musical a gumiudvaron

A lélegzetelállítóan gyönyörű égbolton kirajzolódó, reneszánsz hangulatú harangtorony stílusos hátteret biztosított a szabadtéri előadásnak. A nézőközönség plédekbe bugyolálva, rendíthetetlenül élvezte a Magis kórus "Gyertek ide gyorsan! Ferenc testér" musical előadását. (Majó Márk szépséges fotói ITT) Az elején még egészen kellemes idő volt, kb. 20 fok volt, de a végére,,,

talán csak 12 fokra esett le a hőmérséklet szeptember 27-én, az 5 órára előrehozott szentmise után. Az Avasi Búcsú triduumi szentmséjéről átjöttek a plébániai hívek, és eljöttek sokan az iskolából is, tehát a gumiudvarra kitett majd száz székeken mind ültek, A szegény kis ferences testvérek mezítláb császkáltak, Szent Kláráék egy szál fehér ruhácskában daloltak, a halál angyalai tánc-dresszben táncoltak, sőt még a firenzei polgárok sem öltözködtek különösebben rétegesen, de hát a művészek kimelegedtek a lelkes énekléstől, tánctól, a közönséget meg melegen tartották a plédek-paplanok. A nézőközönség, a szereplők és a technikus stáb nem utoljára élvezhette a szeretett szentről és értetlenkedő atyjáról, illetve a köztük feszülő ellentétről szóló színdarabot. Beszkid Matyi öregdiákunk elmondta, hogy a kórus hamarosan Erdélyben és Budapesten is előadja Mario Castellacci musicaljét, melyet két jezsuita, Elek László (azóta már) atya és Jancsó Árpád fordítottak le olaszról magyar nyelvre, és Herpainé Velkey Klára tanárnő vezetésével a Magis kórus műhelyei vittek színre.

Last modified on Friday, 28 September 2018 16:23