• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Verseny beszámolók

Legfiatalabbjaink városi bajnokok!! A négypróba városi döntőben 2017. 04.20-án a 2006-os születésűek 2. korcsoportos versenyében Illés Borka, Dudás Jázmin, Mészáros Katalin, Lukács Zorka, Garad Helka csapatban első helyezést értek el. Illés Borka egyéni városi bajnok lett, Dudás Jázmin 4. Mészáros Katalin 5.helyen végzett. Jeges szél fújt, de ők nem rettentek meg a zord időjárástól. Harcos kis utánpótlás amazonjaink vannak! Elismerés illeti őket!

Utolsó módosítás dátuma szerda, 26 április 2017 15:12

Gajdócsi András (8. A) 2. helyezést ért el a XXVII. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny megyei fordulóján. Ezzel bejutott az országos döntőbe, melyet május 19-21-én rendeznek meg Győrben. Felkészítő tanára Tóth Tibor tanár úr.

Április 22-én az országos Eötvös József szónokversenyen Hajas Tamás Boldizsár (11. C) 3. helyezést ért el, Ötvös Anna (11. A) pedig 7. lett. Magyarországon retorikából ez a legmagasabb szintű megmérettetés középiskolások számára; egyetemi tanárok, média-szakemberek előtt kell szerepelniük, és csak a 3 legjobbat díjazzák. Ennél már csak a Kossuth szónokverseny jelentősebb, de azt egyetemistáknak rendezik, és azért fontos nekünk, mert Boldizsár, mivel korábban a Miskolci Egyetem jogi kara által szervezett szónokverseny győztese lett, jogot szerzett arra, hogy középiskolásként elinduljon majd ezen a versenyen is. Hajas Tamás Boldizsár felkészítő tanára Soltész Ágnes, Ötvös Annáé Löveiné Árva Melinda.

Utolsó módosítás dátuma szerda, 26 április 2017 14:44

2017 április 1-én iskolánkat húsz diák képviselte az Országos Középiskolai Hittanversenyen, illetve az Országos Hit-és Erkölcstan versenyen. Csapataink eredményei: Országos I. helyezés: Polyák Rebeka 12. C, Szemerszki Mihály 12. A, Kocsis Gergő 10. C, és országos III. helyezés: Szőgyi Hanga 6. A, Makkai Domonkos 6. B, Kovác Márk 6. B osztályos tanulók. Felkészítő tanár: Ft. Boronkai József atya.

Utolsó módosítás dátuma kedd, 25 április 2017 10:43
csütörtök, 20 április 2017 10:25

Országos felnőtt bajnok - Vécsei Réka 8. A

Vécsei Réka 200 m mellúszásban országos bajnok lett! Tegnap este minden jezsus a TV előtt ült, úgy szurkolt 8. A osztályos tanulónknak. Réka április 19-én Debrecenben a felnőtt bajnokságon aranyérmet szerzett 200 méteres mellúszásban. Gratulálunk! Az esemény sajtóját elolvashatjuk ITT és ITT

Utolsó módosítás dátuma csütörtök, 20 április 2017 10:37

Kaposvári Lóránt 12. C osztályos diákunk történelem tantárgyból 24. helyezést ért el az OKTV országos döntőjében, április 11-én. Felkészítő tanára Vályné Gál csilla tanárnő. Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez és sok sikert kívánunk!

Utolsó módosítás dátuma csütörtök, 20 április 2017 14:20

A Budapesten megrendezett Eötvös József szónokverseny regionális fordulóján Hajas Tamás Boldizsár (11.C) 1. helyezést ért el (felkészítő tanára: Soltész Ágnes), Ötvös Anna (11. A) pedig 3. helyezett lett (felkészítő tanára: Löveiné Árva Melinda). Mindketten az országos döntőbe jutottak, gratulálunk nekik!

Utolsó módosítás dátuma szerda, 19 április 2017 15:02

Iskolánk III. korcsoportos lány kézilabda csapata a városi Diákolimpián II. helyezést el, majd a megyei elődöntőt megnyerve bejutott a megyei döntőbe. 2017. április 3-án két mérkőzést lejátszva a III. helyezést érték el. Kiemelkedő teljesítményükhöz szívből gratulálunk. A csapat tagjai: Nádasi Dóra 5. S, Tardi Bianka 5. S, Borbély Blanka 6. S, Rózsahegyi Bóta Kata 6. S, Barati Aliza 6. A, Jacsó Borbála 6. S, Gál Nikolett 6. S, Kucsma Kinga 6. S, Licsák Fanni 5. S. Felkészítő edző: Stefánné Hegedüs Zsuzsanna tanárnő.

Utolsó módosítás dátuma szerda, 12 április 2017 13:41

Április 8-án, az Arany János Irodalmi Verseny országos döntőjén iskolánkat Kovács Zsófia 10. A osztályos tanuló képviselte, arany diplomát szerzett. Ez a legmagasabb elismerés, amit ezen a rangos versenyen el lehet érni, ugyanis helyezéseket nem osztanak ki. Annyit tudunk, hogy pontszáma alapján a 3. helyet érte volna el, ha lennének helyezések. Külön örömünkre szolgál, hogy a legjobb írásbeli is az övé lett két társával együtt, mivel hárman kaptak maximális pontszámot a versenydolgozatukra, ezért külön díjazásban is részesült. Gratulálunk Zsófiának és felkészítő tanárának, Hutka Józsefné tanárnőnek.

Utolsó módosítás dátuma kedd, 11 április 2017 21:32

Cinege, Vadgesztenye, Bodzavirág, Pántlika, Németh testvérek, Velkey Bori, Hutka Anna, Feczkó Villő, Szabó Eszter - a jó Isten micsoda kincseket rejtett ezekbe a torkokba! És micsoda lankadatlan szorgalommal keresik, tanulják és gyakorolják a szebbnél-szebb népdalokat! Gratuláció és köszönet illeti a fiatal művészeket és felkészítő tanáraikat, Herpainé Velkey Klára és Mislai-Szilasi Ildikó tanárnőket. Az országos minősítő verseny eredményei ITT megtekinthetők.

Utolsó módosítás dátuma szombat, 08 április 2017 10:05
1. oldal / 5