OKTV országos 13. helyezett: Ágoston Zsófia - interjú

Ágoston Zsófia 12. A osztályos diákunk magyar nyelv tantárgyból 13. helyezést ért el az OKTV országos döntőjében, április 3-án. Felkészítő tanára Hutka József tanár úr. Zsófiának saját bevallása szerint talán azért megy ilyen jól a magyar nyelvtan (és a történelem is), mert

szülei magyar-történelem szakos tanárok. „Biztos örököltem a humán beállítottságot” - mondja nevetve. „Egész kicsi koromban észrevették, hogy van érzékem a helyesírás iránt.” Édesapja kezdett foglalkozni vele, aztán versenyeztetni kezdték. „Legelső helyesírási versenyem a Simonyi Zsigmond volt, harmadikos koromban. Kétszer is indultam, majd nagyobb koromban az Implom József versenyre is beneveztem. Tavaly bejutottam az országos fordulóba, de sajnos a római zarándoklat miatt nem tudtam elmenni.” Zsófia tavaly történelem OKTV-n indult, idén Hutka József tanár úr a nyelvtan OKTV-t javasolta neki. A nyelvtan OKTV három fordulós, az első forduló teszt, a második egy pályamunka, melyet önállóan kell elkészíteni, a harmadik forduló pedig a pályamunka megvédése 10 tagú, neves tudósokból álló zsűri előtt, akik az ELTE BTK-ról, a Corvinusról, és az Eszterházy Károly Egyetemről érkeztek. Zsófia témája „A gasztronómia nyelvének fejlődése a honfoglalástól napjainkig” volt, melyről 39 oldalas pályamunkát adott be. „Ezúton is szeretném megköszönni, hogy iskolánk tanulói, tanárai, sőt még a szülők is segítettek, és igen sokan, 122-en kitöltötték az online kérdőívet, melyet a dolgozatomhoz állítottam össze. Köszönöm osztálytársaimnak, hogy mindig kedvesen bátorítottak, mellettem álltak, és a kérdőíveket segítettek kiértékelni, ugyanis volt a kérdőívnek olyan része, melyet manuálisan kellett feldolgozni. Ebben nélkülözhetetlen segítségemre voltak osztálytársaim. Szüleimnek azért vagyok hálás, mert az ő támogatásuk segített abban, hogy végig nyugodt tudjak maradni. És hálás vagyok mindenekelőtt Hutka József tanár úrnak, mert rengeteget dolgozott velem, számtalan versenyre elvitt. Nagyon örülök, hogy nem veszett kárba a sok munkája.”

Last modified on Tuesday, 02 May 2017 07:50