Madarak és fák napja verseny megyei első helyezés – Boldogh, Pusztai, Szűcs

Boldogh Benedek (7. B), Pusztai Leó Áron (8. B) és Szűcs Kende (7. B) már régi motorosok a „Madarak és fák napja” országos természetismereti versenyen. Megyei győztesekként idén is – akárcsak tavaly – tovább jutottak az országos versenyre, melynek fő témája ebben az évben Erdély természetvédelmi kincsei. Az országos versenyen (Vértesboglár, május 10-11.)...

szó lesz még az év fájáról (idén a vadalmafa), az év madaráról (tengelic), az év bogaráról (nagy magyar szarvasbogár) és egyéb, természetismerettel és természetvédelemmel kapcsolatos témákról. Mindhárom fiatalember szenvedélyesen szereti a természetet, ami nem is csoda, mert szinte „benne van a családi vérvonalukban” a biológia, az állat- és növényvilág és a természet szeretete – Benedek szülei biológusok, Leó nagypapája preparátor volt, Kende édesapja pedig kertészmérnök. Imádják megfigyelni a természetet, felismerik a különféle madarak hangját, az ember úgy érzi, mindent (is) tudnak a természet csodáiról.A jövőjük is teljesen tisztán kirajzolódni látszik, Benedek és Leó biológus, Kende kertészmérnök szeretne lenni. Vagyis nem esett messze az a bizonyos alma… Leó határozott célokkal tekint a jövőbe: „Engem a kutatás, a fejlesztés és a természetvédelem érdekel, vagyis az, hogy miképpen lehet szebbé, jobbá, és főleg tisztábbá tenni ezt a szegény világot.” Felkészítő tanáruk a szintén a természet szenvedélyes szeretetéről ismert Polák Péter tanár úr.

Last modified on Thursday, 06 April 2017 14:08