Gajdócsi, Mátraházi – Előkelő helyezések a Katolikus Iskolák Dugonics András Matematikaversenyén

Az országos versenyen Gajdócsi András 8. A 4. helyezést, és Mátraházi Krisztián Márk 8. B 6. helyezést ért el.
A 2016/17 tanévben is megrendezésre került a Katolikus Iskolák Dugonics András Matematikaversenye 4-8. évfolyamos tanulók számára. A verseny hagyományos struktúrája idén az alábbiak szerint alakult: 1. forduló: feleletválasztós feladatok. 2. forduló: kidolgozandó feladatok. Döntő: vegyes logikai feladatok A versenyen több száz tanuló vett részt. A döntőre a 10 legjobb eredményt elért tanulót hívták meg, melyet március 18-án a Páduai Szent Antal Iskola Piliscsabán rendezett meg.

Gimnáziumunkból két nyolcadik osztályos diák kapott meghívást: Gajdócsi András 8.A és Mátraházi Krisztián Márk 8.B. A két diákot kérdezve csak annyi derült ki, hogy egyikük szerényebb, mint a másik, „Ja, igen, a múlt héten is voltunk versenyen...” . Mindketten rendszeresen indulnak matematika, kémia, fizika és földrajz versenyeken, és általában országos jelentőségű eredményekkel térnek haza. András komoly arccal elmondta, hogy jó érzés ez a sok sikerélmény, és az is bevallotta, hogy nem kell éjt nappallá téve gyakorolnia. Hálás Istennek a tehetségéért. Krisztián pedig nagyot nevet, amikor megkérdeztük, mi szeretne lenni. Még tényleg korai eldönteni.
Felkészítő tanáraik: Velkey Balázs és Mozgó Endréné
Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez és további sok sikert kívánunk!

Last modified on Friday, 07 April 2017 08:14