Első helyezettek az állatszerető 7. s-esek! - csapatverseny a Vadasparkban

Horváth Lili, Csordás Barnabás, Kunsági Benedek, Lipták Levente, Czaga Benedek Máté 7. s osztályos tanulóink 1. helyezést értek el az Állatok világnapja alkalmából rendezett vetélkedőn a Miskolci Vadasparkban. A megyei szintű versenyt 5-8. évfolyamosok számára rendezték október 3-án. 12 csapat érkezett Miskolcról és a megye különböző településeiről. A diákok elmondták, hogy ...

minden résztvevő, nemcsak a helyezettek, sok szép ajándékot kapott, tornazsákot, kulacsot, állatoktól szóló könyveket, folyóiratokat. Az időjárás viszontagságai nem könnyítették meg a versenyzést, de a diákok valamennyien nagyon szépen helyt álltak. Térdig érő sárban kellett egy térképet követve az állomásokra eljutniuk, ahol feladatokat oldottak meg 6 témában (a gyertyános-tölgyesek élővilága, főemlősök, ragadozók, nagyvadak, vízimadarak, hüllők és kétéltűek). A felkészítő tanárnő, Czagáné Iván Noémi elmondta, hogy a diákokat motiválja a versenyhelyzet, a terep, az állatok jelenléte. Az ilyen érdekes, kisgimnazistáknak rendezett versenyek nagyon hasznosak, hiszen alkalmat nyújtanak a teremtett világ megismerésére, a csapatmunkára, az állatok szeretetének elmélyítésére, a biodiverzitás jobb megértésére. Mindezek mellett fontos szerepet játszanak a tanulók fejlesztésében és a tehetséggondozásban. Később ezek a diákok a már megszerzett versenyrutin birtokában nagyobb sikerrel indulhatnak majd akár országos versenyeken is.

Last modified on Friday, 04 October 2019 12:40