Turcsányi Vince nemzetközi sakk sikere

Turcsányi Vince harmadik legjobb magyarként a 12. helyen végzett a Future Champions of Europe nemzetközi rapid sakkversenyen, melyre a nyár folyamán kapott meghívást Polgár Judit managementjétől. 6. a osztályos diákunk 2019. október 12-én a Magyar Nemzeti Galéria egyik kiállítótermében szerepelt a kilenc fordulós, izgalmas versenyen, ahol számos európai ország sakk-kiválóságai vettek részt. Vince szépen menetelt előre, értékes skalpokat gyűjtött, (pl.: megverte a tavalyi diákolimpia és az országos rapid győztest, az egykori U8 Európa-bajnokot és a román bajnokot, így a hetedik forduló után legjobb magyarként az előkelő 5. helyen állt. Végül harmadik legjobb magyarként a 12. helyen végzett, ebben a nagyon erős mezőnyben ez nagyon szép teljesítmény az ifjú sakkozótól. Gratulálunk!

Last modified on Thursday, 07 November 2019 14:04