Történelem OKTV 24. helyezett - Kaposvári Lóránt 12. C

Kaposvári Lóránt 12. C osztályos diákunk történelem tantárgyból 24. helyezést ért el az OKTV országos döntőjében, április 11-én. Felkészítő tanára Vályné Gál csilla tanárnő. Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez és sok sikert kívánunk!

Lóránt jogásznak készül, ebben édesapja nyomdokait követi. Szeret olvasni, hat évig néptáncos volt a Szinvában, most pedig Ju-jicuzik. „Jó a memóriám, viszonylag kevés időt töltök tanulással, mert ha valamit egyszer elolvasok, a lényeg megmarad.” Lóránt pályamunkája a szovjet kitelepítésekről és a málenkij robotról szólt. Az országos döntőre 7 ponttal a megyei első helyezett mögött jutott be. „Köszönettel tartozom Vályné Gál Csilla tanárnőnek a felkészítésért, Majorszki András tanár úrnak, hogy a gulágos témában szakirodalmat javasolt, Nagy Attila tanár úrnak azért, mert javasolta, hogy jelentkezzek. Velkey Balázs tanulmányi igazgatóhelyettes úr pedig megengedte, hogy a felkészülés idejére egyéni órarendet tartsak, vagyis annyit készültem, amennyit akartam.” Lóránt a könyvtár csendjében nem hiába töltötte az időt. Vele együtt örülünk kiváló eredményének és a felvételihez szerzett plusz pontoknak!

Last modified on Thursday, 20 April 2017 14:20