Kárpát-medencei 8. helyezés történelemből

Németh Luca, Altnéder Márton, Breuer-Lábady Jakob 12. évfolyamos tanulók 8. helyezést értek el a Gloria Victis Történelem Versenyen, amelyen a Kárpát-medencéből száznál is több csapat indult. A Rákóczi Szövetség 25. alkalommal rendezte meg a rangos vetélkedőt. "Ezen a versenyen hazai és határon túli három fős középiskolás csapatok vehetnek részt. Az idei év témája: A Trianoni béke és következményei. Az első fordulóban egy online teszt...

kitöltésére került sor még a múlt tanév végén. Szeptember végén kaptuk a jó hírt, hogy bekerültünk az október 22-23-án megrendezett elődöntőbe. Ide 60 csapat jut be. Ezt hagyományosan Budapesten rendezik, egybekötve az 56-os forradalom megemlékezéseivel. Az idén azonban online írásbeli volt. Kora délután megírtuk a feladatsort, majd vártuk az emailt, hogy benne vagyunk-e a szóbeli döntőbe jutott 10 csapatban. Egy hatalmas adag Csilla néni főzte spagetti vacsora után telefonon jött a hír, hogy bejutottunk a 23-án délelőtti online szóbeli fordulóba. Még este kilenckor be kellett jelentkeznünk skype-on, ott ismertük meg a többi csapatot.
Nagyon izgalmas döntő volt. Nemcsak azért, mert nagyon érdekes feladatok voltak, és mert erős volt a mezőny. A döntő helyszíne is rendkívüli volt, Csilla néniék nappalijában versenyeztünk. 
Nyolcadik helyen végeztünk egy olyan versenyen, ahol a Kárpát-medencéből száznál több csapat indult.
Büszkék vagyunk az eredményre!"
A Koronatrió csapat tagjai: Breuer-Lábady Jakob, Németh Luca, Altnéder Márton. Felkészítő tanár: Vályné Gál Csilla


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jezsu/public_html/gimnazium/templates/wt_edu_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 249
Last modified on Wednesday, 25 November 2020 10:39