Görögkatolikus tudásolimpia - diákjaink kiemelkedő eredményei

9-10. évfolyamos kategóriában: Német 1. helyezett Papp Glória 10. C, Matematika 1. helyezett Pacsai Luca 10. B, 2. helyezett Gedeon Máté 9. B, Magyar nyelv 1. helyezett Káplár Veronika 9. C, Liturgikus ismeretek 1. helyezett Káplár Veronika 9. C, 2. helyezett Kocsis Gergely 10. C, 3. helyezett Papp Eszter Anna 10. C, Informatika 1. helyezett Molnár Zsombor 9. A. Igazán büszkék lehetünk rájuk, és köszönjük felkészítő tanáraik munkáját! A Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola által megrendezett GÖRÖGKATOLIKUS TUDÁSOLIMPIA 2 fordulós országos verseny, ebben a tanévben 749 diák...

vett rajta részt. Iskolánkból 60 görögkatolikus diák versenyzett, 24-en jutottak be a Nyíregyházi döntőbe. Heten matematikából, liturgiai ismeretekből, magyarból, informatikából dobogós helyeket kaptak. A versenyt 14 kategóriában hirdették meg, az angol, német nyelveken túl, liturgikus ismeretekből és magyar nyelvtanból és ettől az évtől kezdve három új tantárggyal bővült a verseny palettája: matematikával, informatikával és történelemmel. Összesen 749 diák vállalkozott a megmérettetésre 20 oktatási és nevelési intézményből és ezen kívül voltak még az egyéni indulók. Kocsis Fülöp érsek-metropolita üzenete Rómából a versenyzők számára: „Bármit tanul az ember, annak eredménye, hogy önmagát jobban megismeri. Az önismeret pedig egyre mélyebb Isten-ismeretre vezet. Az ebben való előrejutás az emberi élet legfőbb célja. Tehát érdemes tanulni.”

 

Last modified on Tuesday, 16 May 2017 09:49