Jezsusokk és Kolisokk az Országos Elősegély-ismereti versenyen

Iskolánkat 7 - 8. évfolyamos kategóriában két csapat képviselte; a 48 csapat mezőnyéből a „Jezsusokk” csapat a 19., a „Kolisokk” csapat a 20. helyen végzett. Jezsusokk: Tóth Áron Benedek 7.a, Vargay András 7.a, Pusztai Leó 8.b. Kolisokk: Czegle Bendegúz 7.a, Dsupin Áron 7.a, Kovács Menyhért 7.a

 

Az Országos Elsősegély-ismereti versenyt az Országos Mentőszolgálat szervezi, és Magyarország legnagyobb tanulmányi versenye ezen a területen. Olyan témákat dolgoz fel, mint anatómia, élettan, elsősegélynyújtás, egészségtan, katasztrófavédelem. A verseny három internetes fordulóból állt és a legjobb 14 csapat került a Csillebérci gyakorlati döntőbe. (iskolánként egy csapat). A végére akadt egy kis plusz izgalom, mert a Jezsusokk csapat a második számú tartalék csapatként a döntő közelségébe került. Sajnos a versenyt csak egy döntőbe került csapat nem tudta vállalni és így az első számú tartalék csapat kapott lehetőséget a döntőn való részvételre. Gratulálunk versenyzőiknek, akik nagyon fontos és hasznos tudást szereztek, melynek egítségével szolgálni tudják bajba jutott embertársaikat.

Last modified on Thursday, 18 May 2017 13:37