"Jezsuita 1" a dobogón! Decathlon Kosárlabda B33 Diákolimpia III. hely

A "Jezsuita 1" kosárlabda csapat tagjai: Földi Boglárka 6. s, Hegedűs Aténé Kata 6. s, Hudák Lilla 6.s, Vukicevic Mila 6. s. Felkészítő: Vukicevic Milen. 2017. május 20-án, Hódmezővásárhelyen rendezték meg a Dechatlon Kosárlabda B33 Diákolimpia „A” korcsoportos döntőjét, (5-8. évfolyamosok) ahol a régiós selejtezők I.-II. helyezett csapatai mérték össze kosárlabda tudásukat.

A B33 jellegzetessége, hogy a sportolók egy palánkra, 3 – 3 ellen játszanak.
Az országos megmérettetésen az iskolánkat képviselő leány kosárlabdacsapat, a „Jezsuita 1”, kitartó és nagyon szép csapatmunkájának köszönhetően III. helyezéssel zárta a 2016/2017 évi Kosárlabda B33 Diákolimpiát. Ez azért is nagyon szép eredmény, mert az ország nyolc legjobb csapata közül a mi leányaink voltak a legfiatalabbak, a többség 8. évfolyamos diákokból került ki.

Last modified on Friday, 02 June 2017 08:45